Kdysi dávno, bylo mi tak dvacet, jsem dělala instruktorku na vodáckém puťáku.

Počasí stálo za starou bačkoru a jak to tak bývá, když je voda shora i zdola, nedá se dělat nic jiného, než chodit ve čvachtajících sandálech po kulturních památkách nebo sedět v hospodě v kempu. Parta „děcek“ byla skvělá, jezdí nám pořád stejná a tehdy jim bylo okolo šestnácti, takže taková ta telecí léta. Srandičky, bžunda, prča, poslali jsme je spát a oni nás chodili kontrolovat do hospody, jestli jsme náhodou nepolevili v ostražitosti a oni by to jedno pivečko neukořistili.

Ostražitost opravdu polevila. Měli jsme s sebou s ostatními instruktory, starými vodáky, lahvinku ferneta. Někdo hrál na kytaru, dokonce jsme tančili, v láhvi ubývalo a nakonec jsme tam zbyli ve třech. Kdo to dopil, už nevím, protože v průběhu večera nám zbytek dopingu někdo odcizil. Možná některé z našich dítek z obavy o náš stav či program příštího dne. Nicméně dopadlo to úžasnou opicí za krkem.

Spala jsem tehdy s jiným vedoucím v káře za autem. Po zbytek noci mi co chvíli vystrčil hlavu z pod plachty a držel vlasy. Druhý den jsem seděla na kormidle, aby na mě nebylo tak vidět. Od této příhody nemohu fernet ani cítit a v případě špatného počasí hraju karty.

Macinda


Děkujeme za pěkný a dramatický příspěvek :).

Tak na fernet mám podobné vzpomínky, až na to, že to bylo na soustředění aikida :).

Jaká byla Vaše první opička? A jaká ta nejstrašnější? Vyprávějte nám o ní na redakce@zena-in.cz!

Reklama