Dodejte velikonoční hodovačce výjimečný náboj! Co takhle obdarovat toho dospělého koledníka v rodině něčím skutečně exkluzivním!? Vždyť on tím vrbovým výpraskem dokazuje, že vás má pořád ještě rád. Nezaslouží si tedy něco lepšího, než jen předražená vajíčka? Láhev Fernetu Stock Exclusive z něj udělá beránka!

Fernet Stock Exclusive je pitím skutečně pro výjimečné příležitosti. Představuje totiž dokonalé vyladění legendárního Fernetu Stock do luxusní dimenze. Díky unikátnímu způsobu zrání ve dřevě získal dosud nepoznanou eleganci.

Fernet Stock Exclusive Základem Fernetu Stock Exclusive je tradiční Fernet Stock, který se ve Stocku Plzeň vyrábí již od roku 1927. Nezaměnitelnou zaoblenou chuť s nádechem dubového dřeva a whisky získává Fernet Stock Exclusive díky dlouhodobému zrání v malých dubových soudcích. Používají se soudky o objemu 270 litrů s vypálenými stěnami i dnem, v nichž ještě před Fernetem Stock Exclusive zrál sladový destilát pro výrobu whisky. V soudcích zraje Fernet Stock Exclusive tři roky. Poté je produkt filtrován a kvůli harmonizaci chuti pak leží dalších šest měsíců ve velkých dubových kádích. Teprve potom je připraven ke stáčení do lahví. Kvůli tomuto složitému a časově náročnému postupu lze Fernet Stock Exclusive vyrábět pouze v omezeném množství.

Podoba Fernetu Stock Exclusive se rodila více než 10 let. U jeho vzniku stála zdánlivě nevýznamná epizoda, když mistr blender Václav Šitner do zrovna nevyužitého soudku stočil na zkoušku Fernet Stock. Až po několika měsících si na soudek vzpomněl a při ochutnání zjistil, že Fernet Stock získal ležením nové a překvapivě příjemné tóny. Neváhal a okamžitě pro pokusy vyhradil dalších 11 sudů různé velikosti a stáří. Experimentoval se soudky zcela novými, ale i takovými, v nichž již dříve ležela whisky nebo sladový destilát. Zkoušel sudy zevnitř vypálené i čisté a zároveň testoval, jaký vliv na kvalitu má různá délka zrání v sudu. Již v této fázi dával pracovní varianty Fernetu Stock Exclusive ochutnat několika zasvěceným, na jejichž úsudek spoléhal. Teprve po mnoha letech degustací, senzorických zkoušek a laboratorních analýz odhalil optimální kombinaci použitého sudu a doby zrání, která dává vzniknout Fernetu Stock Exclusive.

Delikátní charakter Fernetu Stock Exclusive zabírá nejlépe při pokojové teplotě a podávání v širší sklence, která dá vyniknout všem vůním a aromatům.

Ve Stocku Plzeň věnovali každé lahvi Fernetu Stock Exclusive nejméně 1 000 dnů péče. Věnujete podobnou péči i Vašemu koledníkovi? Určitě ano!

 

Reklama