Fermalac Vaginal  je přípravek kanadské firmy Rosell Institut, který se stal nezbytnou součástí léčby biologickým způsobem řady vaginálních nemocí.

 

V čem je jeho síla a přínos?

 

Každá žena se za svůj život již určitě setkala s nepříjemným pocitem, pálením či svěděním v pochvě. Řada z žen má i dobrého známého – výtok. Pro odstranění již zmiňovaných obtíží je vhodným přípravkem právě Fermalac Vaginal. Jedná se o poševní tobolky obsahující kulturu živých přirozených mléčných mikroorganizmů, které se vyskytují ve zdravé pochvě a ve střevě. Po zavedení do pochvy dojde při tělesné teplotě k pomnožení a růstu mléčných bakterií a k fermentaci mléčného cukru na kyselinu mléčnou, tím ke zvýšení kyselosti pochvy a obnově a udržení fyziologického poševního prostředí a zábraně růstu infekčních patogenních mikroorganismů. Přípravek se velmi dobře snáší, kontraindikací aplikace je pouze eventuální přecitlivělost na některou jeho složku. Je možné jej užít i v graviditě a během kojení.

 

I další použití tohoto přípravku je poměrně široké – k normalizaci poševní flóry po předchozí léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky, po léčbě poševními preparáty, před plánovanými gynekologickými zákroky, k udržení fyziologického poševního prostředí v graviditě, preventivně při recidivách výtoku apod.

 

Pravidelné užívání Fermalac Vaginalu pod lékařským dohledem ženu osvobozuje od nepříjemných pocitů a situací. Peče o zdravou vaginální mikroflóru snižuje rizika jiných onemocnění, má pozitivní vliv na sexuální život, v některých případech zabraňuje onemocnění partnera. Užívání přípravku by se mělo stát součástí  života moderní ženy, jako profylaxe zejména u žen s častými recidivami poševního onemocnění. Přitom jeho použití je velmi jednoduché – pomocí přiloženého aplikátoru a je časově nenáročné.

 

V každém případě je jeho užívání nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Fermalac Vaginal  je částečně hrazen zdravotními pojišťovnami.