Čtenářka s nickem Ferdulka pracuje ve zdravotnictví, takže její příspěvek je jistě hodně zajímavý. Tedy klikněte a přečtěte si, jaké zkušenosti má s obvoďáky ona.

Dobrý den,
Zajímavé téma jste vybrali pro dnešní den.

Svoji obvodní lékařku mám třetí v pořadí už a doufám,že mi vydrží co nejdéle.

Nejdříve po maturitě jsem měla obvodního lékaře společného s mými rodiči, takový „starý praktik“,ale moc fajn lékař,měla jsem ho ráda,pak ho vystřídala nová lékařka,která ale už nebyla taková prima,jako původní pan doktor.

Od ní  jsem odešla mimo jiné kvůli našemu stěhování,i když to nebyl úplně ten hlavní důvod,přihlásila jsem se v novém bydlišti k téměř jediné,která ještě přibírala pacienty a to mě mělo varovat,ač jsem toho od ní moc nepotřebovala,stačily asi dvě návštěvy a bylo mi jasné,že musím hledat dál,léčení „od stolu“ ať šlo o angínu či nelepšící se střevní chřipku,kdy mě ani nevyšetřila a rovnou ordinovala,mi stačilo.

A tak jsem si našla na doporučení své šéfové lékařku sice o kousek dál,ale moc prima. Mladou,milou,pečlivou,prostě ideální.Chodívám tam 2-3x do roka pro léky,co pravidelně musím užívat,vyjímečně s nějakými těmi neduhy.
V čekárně vzhledem k její pečlivosti to je trochu na delší dobu,ale jednou za čas to nevadí.
Zatím k ní chodím jen já,manžel zůstal u své lékařky v původním bydlišti,resp.,paradoxně,chodí k té mé bývalé,jelikož jeho obvodní lékař-mmch.skvělý člověk i lékař-bohužel zemřel a tato převzala jeho obvod,no a děti mají svou dětskou lékařku.

Manželův původní lékař byl také úžasný člověk,generace těchto lékařů se ovšem už vytrácí a s nimi i taková ta noblesa,s jakou vystupovali.

Jestli má moje lékařka návštěvní službu,to opravdu nevím,vím,že třeba u mé mamky toto ještě funguje a není to vesnice,ale část Prahy a je to tam zcela běžné,že na zavolání přijde v rámci návštěvní služby a vždycky to tam tak bývalo.Teď je trend takových moderních „OÚNZů“ v podobě zařízení jako Mediclinic apod. a tam opravdu nevím,zda tohle funguje.

Že jsou mezi obvoďáky rozdíly, vím hodně dobře,jak už jsem tu párkrát psala,pracuji ve zdravotnictví a i z komunikace s praktickými lékaři poznáte,kam byste rádi šli a komu byste se radši obloukem vyhnuli,z některých ta „ochota“ opravdu čiší,někteří jsou arogantní,téměř „nadlidi“ a nějaký ortoped jim nemá co doporučovat,co by bylo s pacientem ještě dobré udělat. Někteří jsou fajn a spolupráce dobře funguje v rámci oborů,ale jinde to opravdu skřípe,jsou pacienti,kteří vám řeknou,že na obvod nemá cenu chodit,že tam jdou,jen když potřebují nějaké potvrzení,jsou ale i pacienti,kteří svého praktika vůbec nemají a vše si řeší cestou odborných lékařů,což ale také není ideální řešení.

Najít dobrého lékaře, pečlivého a laskavého,není vůbec jednoduché a tak držím všem palce,aby svého dobrého našli, a to neplatí jen pro ty praktické,ale i ostatní,které potřebujeme…

Hezký den!
Ferdulka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Nejlepší by bylo najít obvoďáka pečlivého, laskavého a ještě i s tou noblesou, kterou měl doktor vašeho manžela. Ta dnes mnoha doktorům schází.
Také přejeme hezký den a děkuji za příspěvek k dnešnímu tématu.  
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama