Štěstí a láska na nás dýchne i z příspěvku nevěsty, manželky, maminky a také ženy pracující ve zdravotnictví, čtenářky Ferdulky.  Přečtěte si její příspěvek, je zajímavý.

Dobrý den všem!
Dnešní téma je velmi zajímavé. Už tu zazněl názor, že svatba by měla jít ruku v ruce minimálně s příchodem dětí a tudíž založením rodiny.
S tím víc než souhlasím.

Sama jsem se vdávala ve 21 letech,nemuseli jsme, ale chtěli jsme se s manželem-je stejně starý-vzít. První dcera se nám narodila za 3 roky po svatbě. Takže já zastánce svateb jsem a byla jsem strašně šťastná a pyšná,že si mě můj partner chtěl vzít a vzal,být nevěstou bylo něco úžasného a svatební cesta taky J.Jsme spolu 16.rok.

Vrátím se k těm dětem.
Pracuji ve zdravotnickém zařízení, kam chodí rodiče s miminky na preventivní vyšetření kyčlí. Chodím si pak pro ně do čekárny a volám je jménem miminka, opravdu nemůžu tušit, že když miminko je Novák, tak maminka je třeba Vopičková. Podotýkám, že je velké procento rodičů, kteří nejsou manželé. A najdou se maminky, které mi dotčeně odpoví,že ale ONA není Nováková. Jak to můžu tušit, nevím a proč se kvůli tomu zlobí, také ne, ale těch  je jenom pár.
Pak odebíráme osobní anamnézu, jestli se v rodině léčil někdo s kyčlemi a právě odpověď „přítel“ se léčil s kyčlemi, mi přijde taková zvláštní, no,jsem asi staromódní, jaký přítel? J Když je to partner-otec dítěte, prostě mi přijde manželství pak v tomto případě takové „normálnější“.

Ale je to jen můj názor, rozhodně nikoho neodsuzuji, sami máme v rodině bratrance,který má s „přítelkyní“ osmiletého syna,bydlí spolu,fungují,prostě jim to tak vyhovuje.

Tak hezký den všem v manželství i bez :)

Ferdulka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

S tou zdravotní kartotékou s Vámi úplně cítím. Moje teta je dětskou lékařkou a právě přes odlišné příjmení dětí  a tatínků se nedokáže stále přenést, byť je profesionálka a nedává jim to najevo. Ale holt je taky ze staré, a já přidávám, dobré – školy :)
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji Vám v životě hodně štěstí a lásky.
Saša

 

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama