S obdobím puberty má čtenářka Ferdulka spojené hlavně vzpomínky na tatínka, který v té době pracoval v cizině a na zdravotní školu, kde zažila hodně legrace. Přečtěte si její příspěvek, který doprovodila tatínkovou ilustrací

Hezký den všem, opět zajímavé téma! Na pubertu mám vzpomínky rozličné, myslím, že v jádru jsem byla „hodný puberťák“ .

Hlavně jsem byla asi velký snílek, platonicky zamilovaná do syna mamky kamarádky, ke které jsme jezdili na venkov v době, kdy můj tatínek byl pracovně v Lybii coby rozvojové zemi. I to patří k mým vzpomínkám, kdy jsem ho 2 roky velmi postrádala v „kritickém věku“, protože on byl má zpřízněná duše, nikoli mamka.

Co mi bylo platné, když za vydělané tuzexové koruny, jsme měly se ségrou džínové šaty, džínovou sukni, když mi chyběl fyzicky. Spojení tehdy fungovalo pomocí dopisů, které jsme vždy v pondělí pak vezli do firmy, aby mohli „cargo“ odejít daleko za ním a vyčkávaly zase dlouhých dopisů a kreslených obrázků od něj. Jeden z obrázků, kde maloval zřejmě nějaký chrám v Tripoli přikládám.

obrazek

Potom později na střední se mi vybavují veselejší vzpomínky, kdy jsme cestou ze školy s holkama ze školy(byla jsem na zdrávce, čili samé holky) bavily celou tramvaj, smály se na celé kolo kde čemu, třeba tomu, jak s námi jednal dějepisář a říkal nám „dívčiny“,jak směšný nám přišel latinář, fyzikář, který nám zase všem jednotně říkal „Mařenko“, prostě jsme byly veselá nespoutaná partička.

Někdy bych možná dobu studia vrátila na chvíli zpátky, teď už vím, že to bylo zatraceně bezstarostné období proti tomu následujícímu, dospěláckému.

Teď už mě čeká puberta mých dětí, u dcery vesele začíná, zatím plíživě, no už se těším.

Ferdulka

Vždyť to je krásné období, ve kterém se ukáže, jaká jste matka. Jestli tolerantní a kamarádská, nebo despotická. Doufám, že první možnost je správná

Jaká byla vaše puberta, milé ženy-in? Vzpomínáte na ni s úsměvem nebo spíš se smutkem? Jak jste v té době vycházela se svými rodiči? Měla jste v pubertě nějaké průšvihy? Jak se těšíte na pubertu svých dětí? Myslíte, že to ustojíte se ctí, nebo máte strach?

Napište nám na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama