Horké dny, obloha bez mraků, žhavé slunce a teplé noci, to je ta správná nálada na dobrý drink! Pokud chcete prožít pohodový večer s partnerem nebo pozvat přátele a grilovat nějakou tu specialitu, určitě ochutnejte osvěžující drink SUNTONIC by Metaxa. Skvělá nálada vás nemine!

metaxaMetaxa, toto lahodné pití, má svůj původ v dalekém Řecku, kde má vinná réva specifické podmínky pro své dozrání. Vzniká destilací révového vína vyrobeného z velmi zralých sluncem vysušených hroznů, jež poskytly mošt o vysokém stupni cukernatosti; po dosažení požadované zralosti se destilát na rozdíl od všech brandy mísí s archivními ročníky muškátových vín z Egejského moře, které dodávají Metaxe její charakteristické aroma a nasládlou chuť. Než je tato směs umístěna do sudů, je přefiltrována a je k ní dodán extrakt z růžových okvětních lístků. Poté se přidává tajná receptura směsi řeckých bylin a vše ještě půl roku dozrává v sudech. A zlatavý poklad je připraven k ochutnávce.

Počet let, při kterých Metaxa zraje ve speciálních sudech, označují hvězdičky na láhvi každé Metaxy. Mimochodem, Metaxa se jako jediná na světě drží zásady - každý rok v sudu = jedna hvězdička. Obecně platí, že čím více hvězdiček, tím vyzrálejší Metaxa.

Patří Metaxa mezi vaše oblíbené pití?
Pak musíte ochutnat Suntonic by Metaxa ®

Můžete si ho dát na baru anebo namíchat přímo na vlastní párty.

Jak na to?

Do 3 dl sklenky hoďte 4 kostky ledu, nalijte 4 cl METAXA 5* a 15 cl Tonicu, nakonec ozdobte plátkem čerstvého pomeranče.

Pak už jen stačí nechat se unášet lahodnou a osvěžující chutí Suntonic by Metaxa...

Metaxa je skvělý nápoj při setkání s vašimi přáteli.

Napište nám, jaké míchané drinky máte oblíbené, a zda jste ochutnali Suntonic by Metaxa ®!

Abyste se mohli přesvědčit, že Metaxa je slunce mezi destiláty, připravili jsme pro vás soutěž. Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázky a držet palce, ať jste jedním ze šesti výherců.