Ghosting je jednoduše řečeno ukončení vztahu bez jakéhokoliv vysvětlení. Dotyčný už tomu, jemuž se vypaří ze života, už nikdy nezvedne telefon, neodepíše na zprávu, neotevře dveře... Zkrátka bude dělat mrtvého brouka. Připadá vám to zvláštní? Podle statistik se s tímto způsobem jednání setkalo již 26 % žen a 33 % mužů! A nejedná se rozhodně o finální čísla. Naopak se k tomuto řešení přiklání stále více a více lidí.
5bd98f9d0be71obrazek.jpg

Pravidla Ghostingu snadno a rychle

5bd98cad9ea0eobrazek.jpgJe pravděpodobné, že jste se už s tímto způsobem rozchodů už setkaly. Buď vy, anebo vaši známí. Není to také nic složitého. Samozřejmě se s tím nesetkáte u dlouhodobých vztahů, kdy spolu partneři sdílí společnou domácnost, ale u krátkodobých známostí je to celkem běžné. Někdo se domnívá, že po prvním rande je takový způsob ukončení kontaktu jednodušší než nějaké složité vysvětlování, jiní ke ghostingu přistupují z prostého důvodu – mají strach z nepříjemné konfrontace. Protože, co si budeme povídat, žádné kopačky nejsou zcela hladké a příjemné.

„Možná, že jsem zbabělec, ale já těm rozchodům opravdu nechci čelit. Rozešla jsem se takhle nenápadně se dvěma mými nápadníky. Pokaždé se jednalo o několikaměsíční vztahy, nic velkého ani vážného. Ale co bych jim měla říkat nebo vysvětlovat. Že mě to přestalo bavit? Že nejsou těmi pravými? Nebo že budu radši sama než mít vedle sebe člověka jejich formátu? Přestat komunikovat, zablokovat si jejich telefonní číslo a dát tomu čas, to je za mě nejmíň stresující možnost.“
Erika, 34 let

„Mě tímto způsobem ze života zmizel můj bývalý přítel. Seznámila nás naše společná kamarádka. Hned z toho byla láska jak trám. Tedy alespoň z mé strany. Trávili jsme spolu maximum času, všechno nám klapalo a nikdy jsme za těch pár měsíců neměli ani žádné spory. Jednoho rána mi dal pusu, popřál pěkný den, odešel do práce a od té doby se mi neozval. Už jsou to čtyři roky.
Nejprve jsem šílela, že se mu něco stalo, ale pak jsem si všimnula nové fotky na sítích. Bylo mi z toho zle. Mrzí mě, že neměl kuráž, aby se mi podíval do očí a ty kopačky mi dal napřímo. Takhle mě na dlouhou dobu opravdu zlomil a má důvěra v další chlapy a vztahy dost klesla...“
Lenka, 31 let

Rozchody 21. století

5bd98e2d01794obrazek.jpgHlavním důvodem, proč lidé provádějí ghosting, je snaha vyhnout se stresu a dalším emočním vypětím. Fakt, že se jedná o velmi sobecké jednání, jim ani nedochází. To, že svým chováním zraňují toho druhého, je až vedlejší.

Pravdou ale je, že se rozhodně nejedná o vhodný způsob rozchodu. Ani pro toho, co se vypaří, ani pro toho na druhém konci. V tom opuštěném vyvolává mnoho otázek a nepochopení, „duch“ pro změnu časem může dojít k pocitům viny.

Proč se ke ghostingu přiklání více a více lidí? Třeba proto, že žijeme v době moderní, zaplavené technologiemi, sociálními sítěmi a online světem. Těch možností máme tolik! A tolik toho chceme zažít, poznat nebo cítit. A neplatí to jen o cestě do exotické země, novém bistru nebo trendy sportu. Platí to i na vztahy, kterých si občas zapomínáme vážit...

Také si přečtěte: