pene.jpg
Foto: Shutterstock

Malý, velký, úzký, tlustý, ztopořený, povadlý, scvrklý. Fotografie přirození, které se objevují ženám i dívkám z nenadání ve zprávách, rozhodně nedopovídají jednotnému stereotypu krásy pánského přirození. Muži si vzhledem zkrátka hlavu nelámou. Žádné složité pózování, filtry a hodiny vybírání nejlepšího úhlu, když je chuť, stačí si stáhnout trenky a cvak! Pak je potřeba svou klobásu, dařbujána či vídeňský páreček zaslat co největšímu množství cizích žen, nejlépe těm, které dick pic neočekávají.

Seznamování není v dnešní době lehké. I dřívější odpůrkyně Tinderu, Bumbleru, Badoo a podobně, se dnes k online seznamovacím platformám uchylují. Místo romantiky ale často narazí jen na muže se zájmem o jednorázový špás. Ne všichni chorobní zasilatelé dick pics však patří do této kategorie. Jejich motivace je totiž pro mnohé velkou záhadou. „Stává se mi to poměrně často. Jsem na Tinderu poslední rok dost aktivní. Za tu dobu už mě tam nic nepřekvapí. Fotky ptáků mám ve zprávách každou chvíli. Je to nechutné, vadí mi to a pravda je taková, že se s každým dalším swajpnutím doprava obávám, že půjde zase o nějakého takového debila,“ píše s upřímností třiadvacetiletá studentka Sandra.

Kdo, kdo jsi? Přízrak nebo nesplněná touha mého života?

Charakterizovat kategorii neutišitelných rozesílačů není snadné. Zahrnuje introvertní podivíny, milovníky fitness center i studenty vysokých škol. Jsou v ní mladí, staří, bohatí, chudí, tlustí i hubení. Otázkou tedy zůstává, co je spojuje? Jaké je jejich očekávání?

Ještě do minulého roku neexistoval žádný empirický výzkum motivů této problematiky. Dnes už mají psychologové naštěstí jasno. Nová studie zveřejněná v časopise Journal of Sex Research prokázala, že muži, kteří posílají nevyžádané snímky svých intimních partii tak činí především s nadějí, že na oplátku dostanou buď podobné obrázky, nebo sexuální interakce. I přes to, že se tak ve většině případů neděje, pánové se nevzdávají naděje a stud je jim cizí. Velká část z 1087 respondentů doufala, že svým přirozením ženu na druhé straně vzruší. Jen osmnáct procent uvedlo, že obrázky zasílají pouze proto, že je vzrušuje samotná představa šokované ženy. Z toho vyplývá, že jsou muži buď extrémně naivní, nebo nejsou schopni přizpůsobit se době.

Ze studie provedené v roce 2019 Centrem pro závislosti a duševní zdraví v Torontu vychází, že ženy mnohem více než pohled na nahého muže vzrušoval pohled na pářící se opice. Navíc je známým faktem, že většina žen potřebuje k vzrušení mnohem více impulzů než jen pohled na obrázek povadlého cizího přirození. Z dostupných informací vyplývá, že u fenoménu dick pics jde o podstatné neporozumění. Místo nevyžádaných obrázků by se měli muži věnovat pilování znalostí o ženském těle i duši. Nálada ve společnosti je totiž nakloněná debatě o změně zákona, který by takové chování trestal, a tak se možná dožijeme doby, kdy „dickpixeři“ za svůj podivný „koníček“ zaplatí.

Reklama