Bývaly součástí každé domácnosti. Postupem času je ale vystěhovaly různé slazené limonády, které byly pro naše mlsné jazýčky prostě lákavější. Ovšem v dnešní době si opět získávají srdce mnohých z nás, a to především díky svým benefitům. Kvalitní ovocné sirupy jsou totiž plné ovocné chuti, bez umělých aromat, barviv a konzervačních látek.

relax

Ani kapka nazmar

Každý, kdo poctivě pečuje o své zdraví, ví, že pro zachování rovnováhy organizmu je třeba pít. Denní příjem tekutin by se měl pohybovat v rozmezí 2 - 3 litrů. Vybírejte však pečlivě, jaké tekutiny do svého pitného režimu zařadíte. Ono to totiž není tak docela jedno, čeho se napijete, a dodržování pitného režimu by pak nemuselo mít ten výsledný efekt. „Voda je pro lidské tělo nezastupitelnou tekutinou. Díky příjmu vody v těle probíhají životně důležité fyziologické děje, jako je například látková a energetická přeměna. Navíc působí také jako rozpouštědlo a má podíl na osmotickém tlaku. Je významná pro stopové prvky a minerály, které tuto tekutinu využívají kvůli tělesnému transportu. Nejpřirozenější tekutina je čistá voda bez bublinek, ať už se jedná o pramenitou vodu nebo vodu z kohoutku, která je dostupná všem. Tu můžeme využít pro přípravu čajů, naředit s ní ovocnou šťávu nebo džus,“ říká odbornice na zdravou výživu Sandra Miloševičová.

Voda z kohoutku

Kohoutková voda, která teče ve většině našich domácností, pochází z povrchových i podzemních zdrojů. Následně se různými filtracemi a chemickými procesy upravuje tak, aby při konzumaci nebyla zdravotně závadná. Nejznámější a nejcitelnější úpravou je chlorování, jehož hlavní funkcí je odstranit nežádoucí mikroorganizmy a zabránit jejich dalšímu množení. Ovšem i přes to, že jde o proces, který nám zaručuje bezpečnost a zdravotní nezávadnost vody, mnozí z nás ji začnou pro svoji nepatrně změněnou chuť odmítat.

Když je obyčejná voda moc obyčejná

Kudy z toho ven, když je bohatý zdroj vody - tedy kohoutková voda - moc obyčejná? A i přesto byste si však ve svém pitném režimu chtěli dopřát chuťově obohacené tekutiny, které nebudou zbytečně zatěžovat váš organizmus. Jednoduchým řešením mohou být ovocné či bylinné sirupy. Jejich výroba sice není náročná, ale mnohem pohodlnější je jejich koupě v obchodě.
„Koncentrované ovocné sirupy jsou dobrou volbou pitného režimu pro toho, kdo nemá rád samotnou vodu. Jsou totiž bez umělých barviv a konzervantů, což se o sladkých limonádách říci nedá. Navíc si přesně zvolíme, jakou míru sladkosti a chuti chceme. Levné limonády, které často obsahují velké množství umělých i klasických sladidel, nejsou pro náš organismus přínosné. Nejenže jsou příčinou zubních kazů, ale také často mají dopad na zvýšený výskyt nadváhy, která často vede spolu s nedostatečným pohybem a nesprávnou životosprávou k obezitě.“

Myslete na kvalitu i na kvantitu

Při výběru sirupu se zaměřte především na jeho kvalitu. „Pokud vybíráme kvalitní sirup, je vhodné sledovat složení. Měl by obsahovat vysoký podíl kvalitní ovocné složky, neobsahovat žádné konzervanty, umělá aromata a barviva, přitom je nutné, aby byla zachována skvělá chuť. Tyto podmínky splňují třeba ovocné sirupy Relax. Navíc nabízí mnoho zajímavých chutí, jako je jahoda, malina, pomeranč , višeň a lesní směs, takže každý den můžeme zvolit variantu, na kterou máme zrovna chuť, a bez výčitek,“ vysvětluje Sandra Miloševičová.

A na co je důležité pamatovat? Ovocné sirupy jsou koncentrované, při jejich spotřebě se tedy předpokládá s jejich naředěním s vodou. Pokud si tedy dopřejete sirupy Relax přesně podle doporučeného dávkování, naředíte z jedné láhve až 10 litrů ovocné šťávy, která i po zředění zůstane plná ovocné chuti.

Sirupy Relax višeň, lesní směs, malina, jahoda a pomeranč (0,7 l) jsou k zakoupení v hypermarketech a supermarketech a v běžných obchodních sítích za doporučenou prodejní cenu 59,90 Kč.

Více informací najdete na stránkách www.relax.cz nebo www.facebook.com/dzusy.relax.

Reklama