Jaké to je, když máte doma sysla? A nebo činčily? O tom všem nám napsala čtenářka Dooma. A nechybí samozřejmě psí kamarád.

To je pěkné, ještě jsem neslyšela, že by měl někdo doma sysla. :-) Moc děkuju za příspěvek, milá Doomo.


Hezký den celé redakci i všem čtenářkám ženy-in,

v naší domácnosti máme zvířátek více. Nejvíce ale dominuje fenka westíka - Happy.

Co se týče dobrot, tak nepohrdne ničím. A nejvíce miluje zeleninu. Netuším, jak je možné, že pokaždé, když z lednice tahám okurku, tak vždycky ví (i když je kdesi na druhé straně bytu), že z té bílé velké chladící bedny tahám právě její tak oblíbenou zelenou věc. Přiběhne a čeká, že opět kousek přistane v její misce. Samozřejmě piškoty, sušené maso pro psy nebo dentální tyčinky - to se u nás může také podávat denně - ale jen za odměnu. Například když stříháme drápky, koupeme, nebo si ji vezmu na střihací stůl, abych jí upravila „účes“, tak hned poté ví, co bude následovat a běží pod svoji poličku, kde má všechny své dobroty a čeká, než jí doběhnu a sáhnu po něčem voňavém. A je tak naučená, že dokud jí nějakou dobrotu nedám, tak se zpod poličky nehne na krok! Prostě a jednoduše... nic nedělá zadarmo! Jelikož je Hepča teriér (tzn. paličák), tak venku občas bojujeme... ne že by utíkala, to ne, ale spíše se jí nechce domů a dělá, že neslyší, když na ní volám. Ovšem... šli jsme na to fikaně! Ven bereme piškoty a jelikož už ví, co se ukrývá v kapse u paničky nebo páníčka, tak se drží poblíž a na zavolání je hned u nohy. Dokonce jsme tuhle venku byly pochválené, jak hezky umí poslouchat. Kdyby pán, co nás chválil, věděl, že ta poslušnost je jen dílem piškotů :) A procházky, nebo výlety? To u nás není odměna, ale naprostá samozřejmost! :)

Jelikož se zabývám střihovou úpravou psů, tak odměňuji nejen naši fenku, ale také zákazníci dostanou vždy po úpravě odměnu za to, že vydrželi a nechali se ostříhat, či vykoupat a následně upravit. Jak jsou po dobu, kdy na nich řádím s nůžkami nebo strojkem, naštvaní a uražení, věnují mi nenávistné pohledy, tak když je po všem a podám jim dobrotu, hned jsou kámoši a je odpuštěno. Nevím, jestli pro některé ze zákazníků jsem odměnou, v podstatě by se to tak mohlo i říci, vždyť po přežití nutného zla odměna přijde, když dostanou pamlsek. A většina z nich dostává druhou odměnu hned při příchodu majitelů - ti svým mazlíčkům jako „bolestné“ přinesou většinou dobrotu další. Nejvíce u mých zákazníků frčí klasické piškoty, nebo sušené psí pamlsky (příchutě kuřecí, rybí, jehněčí, ...).

Dále chovám činčily. Tam zase fungují jiné dobroty - sušená jablka, sušené šípky, nebo kousky tvrdého chleba. Máme doma více klecí a když jedna rodinka dostane chléb a začne chroupat, ostatní v sousedních klecích vyhlašují vzpouru... postaví se ke kraji klece, začnou panáčkovat a je jasné, že i oni si říkají o svůj příděl.

Posledním obyvatelem naší domácnosti, který miloval dobroty (ano, bohužel už ho nemáme), byl sysel Karel. Posílám odkaz na video pro představu, jak si sysel syslí zásoby (http://icescream.rajce.idnes.cz/Sysel_Karlik/#02032012012.jpg). Miloval mandle a vůbec všechny oříšky. Dokud měl v kapsách na tváři místo, tak cpal zásoby tam. Když bylo plno, odpochodoval a do rohu klece pod seno si všechno pečlivě schovával na horší časy. A když byl náklad vyložen, šel si pro další porci.

Občas jsou se zvířaty starosti, někdy je náročné jak časově, tak finančně se o ně starat, když odejdou je to vždy velmi smutné a bolestivé... ale všechno to mi za to stojí, jsou to tvorové, kteří dělají život bohatší a zábavnější. Už proto si zaslouží odměnu! A dovoluji si tvrdit, že drobné pamlsky a hračky, i když jim to udělá radost, jsou málo za to, jak moc naplňují naše životy.

Mějte fajn pátek!

Dooma

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

  • Máte doma nějaké zvíře? Jaké?
  • Co na něj zabírá, máte nějakou vyzkoušenou věc?
  • Čím ho odměňujete - jídlem? Procházkou? Návštěvou psího salónu? Nebo třeba výletem?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Tak neváhejte a pošlete nám svůj příspěvek do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODMĚNA.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama