Jedna z mých nejmilejších dětských vzpomínek je tato… Vracíme se s rodiči domů z chalupy a v bytě voní nedělní bábovka. Žili jsme totiž s babičkou a dědou a babička skvěle vařila, z jejích rukou byly lahůdkou i cezené nudle se špekem. :-) Babička vařila taková ta staročeská jídla, z dnešního pohledu naprosto obyčejná, třeba chlupaté knedlíky nebo bramborové šišky se strouhankou či bramborák.

Milovala jsem tu vůni, která se linula z kuchyně celým bytem a byla předzvěstí velkého pochutnání. Kuchyně je pro mnoho z nás místem bezpečí, tepla a lásky. V dřívějších dobách byla místností, která byla středem domova, a všichni členové rodiny se v ní scházeli, aby si porozprávěli a zahřáli v čase, než se připraví večeře. Obdivuji velké prostorné kuchyně s pěkným stolem, kam se pohodlně vejde více lidí, bohužel naše kuchyňka je maličká a stolek se židličkami spíše symbolický. :-)

kuchyň

Teď v létě ale naštěstí používáme velký stůl pod pergolou, kde jíme prakticky stále. Magií kuchyně se zabývá i staré čínské vědění feng - šuej, podle kterého by kuchyně měla být především přívětivá, světlá a vzdušná, aby přitahovala spoustu užitečné čchi, která pak může proudit volně a bez překážek. Našim cílem je pak podle Richarda Webstera fakt, že taková energie vstoupí do připravovaného pokrmu, a tím vytváří potěšení celé rodiny. Je také potřeba, aby v kuchyni bylo prostorné okno, aby se do ní dostalo spoustu přirozeného světla. 

Sporák či trouba k přípravě pokrmů se podle staré čínské tradice považuje za sídlo rodinného bohatství. A jelikož jídlo je k životu nutné, je kuchyně hned po vchodu nejdůležitější částí domova. 

Podle feng - šuej má sporák být obrácen směrem ke středu domu (k oblasti štěstí). Takové postavení pak přispívá k blahobytu rodiny, neměl by směřovat ke vchodu do domu, zdraví a prosperita rodiny pak může trpět. Sporák by dále neměl být obrácen k toaletě, ke dveřím do ložnice pána domu, ke schodišti nebo přímo k posteli. 

Člověk, který se sporákem pracuje, by měl mít možnost spatřit každého, kdo do místnosti vejde, aniž by byl nucen otáčet hlavu. Kuchař by neměl stát zády ke dveřím! Feng - šuej ale vždy nabízí možnosti k nápravě, doporučuje vedle sporáku pověsit zrcadlo, aby kuchař mohl vidět všechny, kteří do místnosti vstupují. Lze tak předejít situaci, kdy se kuchař poleká nečekaného návštěvníka, a to má prý na jídlo špatný vliv. Kvalitu jídla může ovlivnit i stísněný prostor kolem sporáku! I proto je dobré mít kuchyň vymalovanou světlou barvou a dodávat kuchyni co nejvíce světla… Samotný sporák je potřeba udržovat vždy v čistotě, jestliže není vše, jak má být, vytváří to negativní čchi. Což není nic podivného, jelikož sporák představuje bohatství rodiny a je potřeba, aby všechno, co s ním souvisí, fungovalo co možná nejlépe.

kitchen

Je potřeba také dbát na to, aby byly používány všechny hořáky či plotýnky sporáku, podle feng - šuej to může zvýšit váš blahobyt. :-)

feng shuiDalší neméně významnou kapitolou vedle sporáku, na kterém se pokrmy připravují, jsou lednička a spižírna. Miluji plné spižírny – zásoby, to je věc, o kterou se již několik let marně snažím, ale toto umění je mi bohužel odepřeno. :-(

Kvalita a kvantita potravin se totiž přímo odráží v prosperitě rodiny (zítra dokoupím alespoň všechny druhy mouky).

Podle starých čínských mudrců zdánlivě neomezená zásoba jídla symbolizuje hojnost, spokojenost a štěstí. 

U dvoupatrového nebo vícepatrového domu není dobré, když je přímo nad kuchyní toaleta, ta vytváří negativní čchi, která má schopnost zpětně ovlivnit štěstí a bohatství rodiny. Naopak kuchyně by měla být blízko jídelny a na stejné úrovni. V kuchyni se totiž vytváří dobrá energie – čchci, a je tedy záhodno, aby se jí dostalo co nejvíce ke strávníkům. A to se nestane, pokud je jídelna daleko od kuchyně. 

Jedno z doporučení feng - šuej se také týká odpadních trubek, není dobré, když jsou v kuchyni vidět trubky či odpadní roury, odchází jimi voda, což symbolizuje odliv bohatství…          

Reklama