O tom, kterak Jan Cherubín k čajovně přišel, jste se milé ženy/ muži již dozvěděli. Tento nevšední prostor se však může pochlubit, troufám si říci, republikovou raritou. Mimo léčení za přispění nás dvounožců se zde můžete nechat ozdravit i čtyřnohými překrásnými bytostmi, které patří i mezi mé oblíbené. Řeč s Honzou Cherubínem bude o kočičkách, tvorech, které lidé  buďto milují nebo nesnáší. Většinou nic mezi tím.  

felino

U Vás v čajovně se mimo přednášky, živou hudbu a semináře může návštěvník setkat s felinoterapií, můžeš nám vysvětlit, o co jde?
Felinoterapii provádí naše milé kočičky. V dnešní době je to trend, všude po světě vznikají kočičí kavárny a káva tam vypitá nevyjde zrovna nejlevněji, u nás jsme s tímto nápadem přišli již před 2 lety zcela sami. Kočičky mají obrovský léčivý prospěch pro lidi trpící například depresí, ale pomáhají i u zcela běžných rekonvalescencí, např. u zlomenin atd. Bylo totiž vědecky prokázáno, že kočičí předení až 3x urychlí regeneraci tkáně. Co se týče alergiků, běží u nás neustále ionizátor, a díky tomu 80 % alergiků u nás nemá alergické reakce. Navíc čaj kvůli tomu nepředražujeme, každý může dobrovolně přidat příspěvek na kočičí provoz :).

Kolik máte koček a jak se jmenují? Může léčení provádět opravdu každá?
Nyní máme 14 nádherných léčivých koček, jejich jména jsou: Serafínka, Johanka, Merlinka, Nymue, Šamanka, Světluška, Rafael, Gabriel, Michael, Sírius, Maurícius, Avalón, Androméda a Večernice.

cajovna1

Jak na felinoterapii reagují návštevníci čajovny, je to pro našince asi dost nezvyklé... nezvyklé?
Nemyslím si, nejsou to přece ani leguáni ani opice :). Možná je nezvyklé to množství a také to, že je to v podniku, ale jak jsem se již zmínil, začíná se to rozšiřovat. Lidem čím dál více chybí kontakt s přírodou a živými bytostmi. Většina návštěvníků je nadšená a nosí našim kočičkám i pamlsky. Občas se i najde někdo, komu tato společnost nevyhovuje, a přesto by u nás pobyl a dal si čaj. V takovém případě na přání hosta kočičky odneseme  do jiných prostor. 

Můžeš čtenářům vysvětlit, jak funguje výběr zvířátka pro konkrétního člověka (nebo jde jen o přítomnost?), nebo vůbec princip průběhu takového léčení?
Je to naprosto jednoduché. Děje se to samo - nenuceně. Většinou se nějaká kočka sama rozhodně skočit někomu na klín nebo se otřít o nohu, rázem vidíte, jak ten člověk ožívá a je více přítomný a radostný. Již to je dobrý předpoklad zdraví, vše začíná u psychiky. 

felino2

Jaká další zvířátka v čajovně máte?
Ještě máme sovu Amálku, psa Edíka, želváka Samíka, králíky Lafiela a Jofiela a spoustu neobvyklých rybiček. :) Jen bych podotknul, že ani jedno zvíře jsme si nepořídili záměrně, všechna k nám nějak přišla sama.   

A jak se dohromady snesou :-)?
Všichni se snášejí skvěle včetně nás :). Každý tu má dostatek místa a všeho potřebného. Místní přátelé nám nosí pro sovu myši, co jim loví doma kočky. Někdo zas nosí pro králíky seno, kterého má plnou půdu, a dokonce někdo nosí i granule pro psa.
Takže tímto všem opravdu moc děkuji. Já jsem si tím vlastně splnil další sen: Návrat k Sounáležitosti, který jsem v Praze velmi postrádal. Tam bydlí v jednom domě třeba 100 lidí, ale za několik let se třeba ani nepotkají, natož aby se seznámili a začali žít trochu komunitně.

Reklama