Nechci vás nijak strašit, ale i vám se jednoho dne může stát, že zase… vstoupíte do společné umývárny! Tedy pominu-li ty, kteří do takového zařízení vstupují denně, jsme tu ještě my, kteří už odvykli internátu i koleji s kuchyňkou na patře. Možná i na vaší jachtě má každá kajuta svoje sociální zařízení, ale never say never! I vy jednoho dne můžete vstoupit na kachličky, co neznamenají ani tak svět jako spíš meziprstní plíseň. Jste na školení? Jedete jako vedoucí na tábor? Rodiče jeli na dovolenou a vás zatím umístili do ústavní péče? Umývárna! Setřeste strach a pojďte najít i tady pozitiva a sociální jistoty!

 

soutěž - vyšetření: kapary

 

Nejdřív si zmapujeme prostor: Místnost je buď tak velká, že malá imitace radiátůrku v rohu nemůže vůbec ovlivnit teplotu v místnosti, nebo tak malá, že se nemůžete vyhnout setkání s cizím nahým zadkem. Ta židle v rohu je už zabraná, takže tu není žádné další místo – suché místo – kam byste si mohli dát oblečení nebo ručník. Háček na ručník tu je, ale pouze v místě, kam přímo míří proud vody ze sprchy.

 

            Problémy, s nimiž se můžeme setkat, a jak je řešit:

 

            -           Obsazeno  - tak jistě. To je asi nejčastější problém, a pokud jste to vy, kdo zdržuje uvnitř, řvěte hlasitě a nepřetržitě uvedené heslo. I tak se najdou jedinci, kteří zmáčknou kliku. V každém případě, jste-li venku, už s ohledem na další problémy, jako jsou kluzká dlažba, ucpaný odtok a kožní choroby, radíme hotel. Jiný hotel. Prostě si během poledního klidu nebo před večerkou nebo co to tam v tom zařízení máte, hezky odběhněte do města, zaplaťte si hoďku, dvě v nějakém pěkném penzionku a užijte si horkou vanu, vířivku, snídani do postele a nahřátý župan a co já vím, co k tomu ještě patří.

 

            -          Kam s oblečením a ručníkem – lepicí háček (4,50 Kč, domácí potřeby) nalepíte na jakékoliv místo, které se vám zdá vhodné. Vždy s sebou vozte v hygienické taštičce i tyto háčky. Do prostornější hygienické taštičky skryjete i ochranný obal na oblek (Svajs 59 Kč, IKEA) Vozíte-li i fén, kulmu, kosmetický kufřík, zrcadlo, kadeřnickou sadu (Budu hned  29 Kč, drogerie Teta) a podobně... doporučujeme také vozík na hygienickou taštičku (Oskar s odpružením 543 Kč, Obi)

 

            -          Mokrá podlaha, mokré koupelnové předložky – aneb kudy tam a kudy odtud. Nevlastníte-li pozorného komorníka, který podává osušky a led do mojita, takže je ochotný vás zároveň vynést ze sprchového koutu, navrhujeme pryžové pantofle pro práci se sekačkou (45 Kč,Obi), které vás ochrání před vlhkostí, pádem i úrazem v případě upuštění kulmy.

 

            -          Vlasy v odtoku – hurá! To je dobré znamení, že se pohybujete mezi lidmi, kteří mají vlasy! Pokud vám bylo více než čtyřicet, gratulujeme! Máte-li respekt z těch zvířátek, co se vznáší na hladině neodtékající břečky, vyměňte doporučené pantofle za holinky! Nezapomeňte si dopřát barvy! (kytičkované nebo pruhované 250 Kč, This and that)

 

            -          Pálí, studí, neteče… – Po otevření kohoutku teče nejprve a především vařicí voda? Nezapomeňte do hygienické taštičky přibalit malý skládací deštník! Skryti pod ním snadno namícháte teplotu vody na požadovanou představu. (skládací s růžemi, Jadran, 39 Kč) V případě studené vody postupujte obdobně. Pokud voda stříká na všechny strany, jen ne na vás, je třeba dobře odpozorovat směr proudu a poodejít v umývárně na to správné místo, kam voda dopadá. Oblečení si ale před tím převěste do sprchového koutu!

 

            Nenašli jste odpověď na svou otázku? Nebyli jste nikdy v umývárně? Nemyjete se? Nebo něco jiného? Nestyďte se a napište nám o tom. Já si jdu vybalit batoh a vlezu si do vlastní vany. Aspoň na dvě hodiny. Jupí! Jupipí!

Reklama