Zdá se, že Medard se spíná jen na „kápě“, a ta buřina, co se tu osmého přehnala, ho vůbec nezajímá! Tím pádem tady lezeme po čtyřech zašlapaní do prachu vysokým tlakem a ohavnou reklamou na zmrzlinu Koral. V letních vedrech režisér vsadil na mokvání mozků a v dramaticky vypjaté pauze, kdy Frodo leze do kráteru, jsem tak musela spatřit mnohem… mnohem divácky náročnější kousky. Au.

 

            Ale! Nic proti těm, co se rozhodli ruinovat svou výplatou pouze butiky (Já to chci taky!!!!). Ale! Ale! Ale, něco vám řeknu: Není nic strašnějšího než být matka v tomhle vedru!

 

            Takže: Jak na to?!

 

            Žehlete! To je báječné na pleť, když si hned po haldě košil půjdete vyčistit póry! A navíc! Nikdy jindy není lepší možnost spustit tak nějak v soukromí do kotoučů páry nějaké to „Do Re Mi Fa…“

 

            Vařte! Dejte na sporák ohromný kastrol vody a v mlze, nikým nepozorována... odejděte do té zahradní restaurace kousek od vás. Dejte si něco na talíři, který umyje někdo jiný, a nevracejte se dřív než přestane slunce pražit do vašich oken. O děti se nebojte. Ty si vždycky něco najdou. A taky je to to nejdůležitější, co byste je měla naučit!

 

            Spořte! Vezměte to objemné prasátko v koutě, jo... to vašeho Pepánka... kovové dvacky a desetikoruny se vám možná zdají málo, ale nesmíte zapomenout, že letní výprodeje zabíjejí ceny! Pepánek z toho ještě nemá rozum a v novém topíku se budete cítit líp. A až bude pod mrakem a vrátíte lahve od plzní, můžete mu tam něco dát zpátky. :o)

 

            Uklízejte! Uklízejte se pokaždé, když se přiblíží ta sousedka, kamarádka, tchyně, sestra, matka nebo co já vím kdo... kdo doopravdy s rozkoší a neústupností budlozeru žehlí, vaří (nejlépe polévku, knedlo vepřo a salát a moučník samosebou) v těchhle hicech a ještě se tváří šťastně! Ukliďte se k bazénu a dejte si tam martini. S deštníčkem.

 

            Děti! Co s dětmi v těchhle vedrech? Lepí se na vás? Jsou kraje, kde dávají přednost povařeným závitkům, ale nejdřív jim zujte botičky. Leze to do zubů! Pokud jste ale humanistka, nechte je být. Netrapte se tím, jak naplnit uceleně jejich volný čas. Tyhle ideály! Viděla jste ty děti, co si hrají u popelnic? Nejsou šťastné? A marodí snad někdy? Kdeže! Jsou tam jak v Tescu od šesti do deseti za každého počasí!

          

            Závěr! Závěr se už blíží. Zatímco píšu tento článek, stahují se mraky, takže pokud toho ihned nenechám, zmokne mi prádlo. Ale…nebude to poprvé ani naposledy. Konec konců, už bylo i pod sněhem. Takže nevím, jak vy, ale já klepu prasetem!