fashionstars.jpg@STARS EVENTS a @Mirek Žebrák

Jubilejní ročník Fashion Stars Night se uskutečnil 9. 3. 2020 v prostorách Pražské křižovatky, kam se vrátil již po čtvrté. Projekt, který vznikl v roce 2003 a pravidelně se koná pod taktovkou Janiny Šlemínové, do hvězdného nebe letos uvedl kolekci pěti designérek. Novinkou, kterou přinesl patnáctý ročník této velkolepé módní show, bylo premiérové vyhlášení ceny Czech Fashion Awards za dlouhodobý a trvalý přínos pro českou módní scénu. Tu si převzala Tatiana Kovaříková, která letos oslaví 25 let fungování úspěšné módní značky TATIANA.
 
Helen Mertl
Jedinečné modely pěti módních designérek, živý hudební doprovod a magická atmosféra Pražské křižovatky, tak vypadal patnáctý ročník Fashion Stars Night. První, kdo se v rámci večera představil, byla Helena Mertlová. Stálice na české módní scéně. Její šaty se vyznačují lehkostí střihů zpracovaných z kvalitních látek, dokonale modelujících ženskou postavu a podtrhujících ladné křivky.

Kolekce svatebních šatů prezentovaná v rámci Fashion Stars Night, pak byla dokonalým ztělesněním ladnosti a elegance. Krásné střihy inspirované antikou se nesly v minimalistickém duchu a nechávaly vyniknout vzdušnosti a lehkosti hedvábí. Sérii modelů v krémových odstínech dominovaly červené šaty. Tvorbu Heleny Mertlové charakterizuje užití kvalitních a luxusních materiálů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

helen-mertl.jpg

@STARS EVENTS a @Mirek Žebrák

Silky Gang
I Martina Karafiátová tvořící pod značkou Silky Gang pracuje výhradně s hedvábím. Autorka svou lásku k výtvarnému umění, zvláště ilustraci a módě, přetvořila do kolekcí hedvábných šátků, které vznikají v limitovaných sběratelských sériích. Černou linií s barevnými akcenty inspirovanou obrazy Joana Miró v rámci přehlídky podpořila vybrané modely značky Mi fashion label z její nové kolekce Black pro jaro/léto 2020. Barevné kožené rukavičky v odstínech šátkových kolekcí exkluzivně pro přehlídku ušila česká značka Moje rukavice. V rámci přehlídky bylo možné spatřit dokonalou symbiózu mezi šátky a oděvy.

ilkygang.jpg

Foto: Fashion Stars Night
 

Something Wicked
Zahraničním hostem byla ve spolupráci s britskou ambasádou pozvána mladá britská návrhářka Steff McGrath s exkluzivní značkou spodního prádla a doplňků Something Wicked. Tato nezávislá značka má za cíl vytvářet inovativní kolekce dámského spodního prádla, které ženy podpoří v záměru vyjádřit svou touhu, cítit se žensky a vyzařovat sebedůvěru. Během přehlídky bylo možné vidět prádlo, sukně či podvazky zpracovávané z těch nejexkluzivnějších materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, jímž se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře. Nutno podotknout, že některé kousky, především kalhotky, byly dosti odvážné.

sokething.jpg@STARS EVENTS a @Mirek Žebrák

Talabaya
Mirka Talavašková představila modely své značky Talabaya. Svými modely prezentuje modest módu, která se stále více dostává do popředí a představuje ji ve velmi elegantní a sofistikované podobě. Kolekce této známé módní návrhářky byla inspirována arabským světem, navržena v kombinaci s evropskými prvky a tak, aby se maximálně přiblížila všem ženám napříč kontinenty. Jednotlivé modely, které byly v rámci Fashion Stars Night prezentovány, byly ukázkou kontrastů života, a to jak barevně, tak i materiálově nebo střihově.

talabaya.jpg

@STARS EVENTS a @Mirek Žebrák

Pro duši
Pátou a poslední kolekcí, kterou bylo možné během včera vidět, byla premiéra autorské kolekce renesanční ženy, herečky, spisovatelky a designérky Vlastiny Svátkové. Módní značka Pro duši se tak poprvé mohla ukázat v celé své kráse. Vlastina ve své kolekci využila takových materiálů, jako je hedvábí nebo brokát. Dominantním modelem celé série modelů byl však kabát vyrobený z čalounické látky. Jak sám název značky napovídá, je to kolekce opravdu pro duši. Pro ženskou duši plnou barev, elegantních střihů a jemných květinových potisků. Krásnou, jemnou a něžnou.
 produsi.jpg

@STARS EVENTS a @Mirek Žebrák