6238818c6fca9cl.jpg
Foto: Shutterstock

Jared Leto je hercem mnoha tváří a kvůli filmovým rolím je ochotný obětovat opravdu hodně. Díky tomu patří mezi největší herecké chameleony.

Zázračný běžec
Kvůli roli ve snímku Zázračný běžec z roku 1997 Jared Leto podstoupil náročné běžecké tréninky. Zahrál si totiž běžce na delší tratě jménem Steve Prefontaine. Herec na svém Twitteru ve vzpomínce na natáčení uvedl, že byl v nejlepší formě svého života. Tvrdé tréninky se ovšem podepsaly na jeho zdraví v podobě zranění kolene.

62387eacd75cdcl.jpg
Foto: Profimedia

Requiem za sen
V roce 2000 přišla výrazná role muže závislého na heroinu Harryho Goldfarba. Aby byl vzhled narkomana co nejrealističtější, musel herec zhubnout skoro třináct kilo. Několik týdnů jedl jen malé množství vařené zeleniny. A to dalo jeho tělu pořádně zabrat. Po natáčení měl problém s kostní hmotou, s játry a vlivem nedostatku jídla trpěl halucinacemi.

profimedia-0098177973.jpg
Foto: Profimedia

Zavraždění Johna Lennona
Opačný úkol ho čekal v roce 2007, kdy si zahrál vraha Marka Davida Chapmana. Přes třicet kilo musel kvůli roli nabrat. Jeho jídelníček tak sestával převážně z pizzy, těstovin a velkého množství zmrzliny. Na konci natáčení herec jen obtížně chodil a musel využívat kolečkové křeslo.

profimedia-0017738123.jpg
Foto: Profimedia

Klub poslední naděje
Za vedlejší roli ve filmu Klub poslední naděje, kde ztvárnil HIV pozitivního, si Jared Leto odnesl Oscara. I tento filmový počin ho ale stál mnoho odříkání. Během tří týdnů dal dolů třináct kilo a musel se také zbavit všech chloupků na těle, obočí nevyjímaje.

profimedia-0146190721.jpg
Foto: Profimedia

Morbius
Pro poslední film, který jde právě do kin, na sobě musel herec pořádně zamakat, aby divákům předvedl osvalené tělo. Pětkrát týdně posiloval a dvakrát týdně zařazoval cardio trénink, snažil se například rychlou chůzí zdolat deset tisíc kroků denně nebo jezdil na kole.  

Zdroje: Wikipedia, ČSFD, Express, Twitter, L’Officiel