„Sedm plyšových slepic se 24. května rozuteče po celé České republice. Během 14 dní projedou všechny kraje v ČR a uvidí nejméně 100 měst. Každou slepici bude mít vždy na jeden den dobrovolník nebo dobrovolnice. Večer si ji vyzvednete a během následujícího dne ji vyfotíte u dominanty svého města. Během odpoledne bude Vaším úkolem převést ji k dalšímu dobrovolníkovi/dobrovolnici v řadě,“ stojí na webu akce s názvem Slepičí tour, kterou se rozhodla podpořit i řada českých osobností. 

„Čau, my vás tady se stylovou kámoškou zdravíme, dneska se každá s tím svým vajíčkem vyfikla a šíříme důležitou věc. Je tady šance legislativně zakázat nejhorší, tedy klecový způsob chovu, ve kterém denně trpí pět milionů slepic. Díky Bohu, že slepice existují - já osobně si dám totiž vajíčka ráda, a proto dbám na jejich původ. Domů kupuju farmářská z volného chovu. Nejen tak podpořím poctivé české farmáře, ale taky vím, že to, co jím, má nějaký přirozený původ, neprotrpěnou minulost. A prostě tedy i jinak chutnají,“ píše na svém Instagramu Ewa Farna a vyzývá své fanoušky k podpisu petice za zákaz klecových chovů. „Tak já posilám Alšounku na #slepicitour a sama se vydám na to svoje už za dva dny,“ dodala zpěvačka.


Akci se rozhodl podpořit i zpěvák Ben Cristovao. „Tohle je Cheeky Jasmina. Strašně ráda cestuje a mluví za pravá jejích sester, které stále trpí v klecích,“ seznamuje své fanoušky na Instagramu se svou slepicí a vyzývá je, aby akci také podpořili.


Patronkou slepice se stala i herečka známá především ze seriálu Ulice, Patricie Solaříková. Její svěřenkyní je slepička Filipka. I ta bude cestovat po republice a upozorňovat na krutost klecových chovů.

 
Patrony slepic jsou dále také food bloggerka Kamu, rapper Restovski, modelka Kačka Šonková nebo Anny známá jako notsofunnyany.

Reklama