Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov a přibližte jim život našich zemědělců. Ministerstvo zemědělství a Asociace soukromého zemědělství připravily letos již druhou Farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi, která se bude konat 12. července na Ranči Appaloosa v Lažínkách.

Ranč, který rozhodně stojí za to vidět, vybudoval v roce 1995 jeho majitel v nádherné přírodě na Vysočině. Dnes zde chová už šedesátku koní plemene APPALOOSA. Vyznačují se skvrnitým zbarvením těla a vyšlechtěni byli indiánským kmenem Nez Percé.

anc

A na Moravě se jim očividně daří. I sem proto Ministerstvo zemědělství a Asociace soukromého zemědělství společně zvou všechny, kteří se rádi seznámí s prací a životem českých a moravských zemědělců.

„Chceme těmito akcemi podpořit zájem mladých rodin a dětí o tradice a venkov, namísto toho, aby trávily volný čas v obchodních centrech nebo u počítačů,“ říká ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zemědělství je dnes velmi moderní a zajímavý obor a nahlédnutí přímo do centra života našich sedláků rozhodně stojí za to. V Lažínkách je kromě prohlídky ranče nachystán i bohatý program pro děti v podobě her, kvízů a zábavných „vesnických“ aktivit. Chybět nebudou výlov rybníčku, skákání v pytli, slalom s trakařem, řada dalších. To vše samozřejmě o ceny. Nudit se nebudou ani rodiče. Připraven je pro ně farmářský trh s ochutnávkami regionálních potravin a produktů místních farem s prodejem ze dvora. Právě ten totiž umožňuje pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, mléka a mléčných výrobků, drůbeže, králičího masa, živých ryb nebo jiných produktů přímo u místních zemědělců.

Na Farmářských slavnostech pro rodiny s dětmi, které ministerstvo zemědělství každoročně s velkým úspěchem pořádá, kromě informací o potravinách v informačním stánku návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora v regionu i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina a Klasa. Cílem projektu je pomoci lidem se lépe orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého naši zemědělci produkují. V sobotu 12. července se v Lažínkách proto můžete těšit i na kulinářskou show se značkou Klasa.

Nachystány jsou i interaktivní dílny, zájemci si budou moci vyzkoušet i klasické dojení krávy na simulátoru. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postará Cimbálová muzika Galán.

„Naší snahou je propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak dnes domácí hospodářství vypadá,“ říká ministerstvo zemědělství.

Přijďte se proto i Vy podívat na ranč Appaloosa. Kromě řady dalších zážitků se zdarma svezete i na hřbetě koně tohoto atraktivního plemene.

Vstup na celou akci je pro návštěvníky zdarma.

INFORMACE O AKCI

Kdy: sobota, 12. červenec 2014, od 10.00 do 16.00 hodin

Kde: Appaloosa Ranč, Lažínky 75, Moravské Budějovice, Vysočina - Třebíč

Web: www.farmarskeslavnosti.eagri.cz

Další Farmářské slavnosti se konají:

  • 16. 8. Liberecký kraj: Ekofarma: Sad u ořechového háje, Jezvé

(obec Stružnice, okres Česká Lípa)

  • 23. 8. Středočeský kraj: Farma rodiny Poláčkovy, Hole 11

(Velké Přílepy, okres Praha - západ)

  • 6. 9. Kraj Vysočina: Farma rodiny Němcovy, Netín 78

(Radostín nad Oslavou, okr. Velké Meziříčí)

Zdroj: tisková zpráva

Reklama