1/ Proč jsou nicky různě barevné? 
- černý – uživatel o sobě neprozradil více než nick 
- červený – uživatel o sobě prozradil více než nick (dal si obrázek, doplnil do příslušných kolonek tolik, kolik chtěl sdělit)
modrý – členové redakce Žena-in.cz 
- zelený – odborníci, kteří při konkrétních akcích zodpovídají dotazy čtenářů
Jak zčervenám (tedy jak o sobě něco prozradit)? Kliknu na svůj nick a vyplním některé údaje.

2/ Kde najdu obrázek a jak si ho ke svému nicku vložím?
- pokud nemáte vlastní obrázek, máte k výběru obrázky kreslené poskytnuté redakcí. Ty najdete v registraci.
- pokud chcete vlastní obrázek – různé hýbající se či statické najdete na internetu. Můžete samozřejmě mít u nicku fotku. Rozměry obrázku vždy musejí být: do diskusí max 60 × 60 pixlů a max. 5 kb do podrobností o sobě max. 150 × 150 pixlů a max. 30 kb. Povolené formáty .jpg (bez schvalování redakcí) a .gif (se schvalováním redakcí).

3/ Co znamenají červená čísla v závorkách za názvem příslušné diskuse 
- jedná se o počet Vámi nepřečtených příspěvků od posledního kliknutí (příspěvku) na dané diskusi

4/ Co najdu pod názvem Diskuse (nahoře na liště pod horním okrajem obrazovky)? 
- v Diskusi najdete stálé diskuse redakce anebo diskuse volně zakládaná čtenáři (na téma, které chtějí probrat) 
- každé volně zakládané auditorium je též možné přesunout nahoru ke stálým auditoriím. Tato se zobrazí pod čarou. Nahoru pod čáru se přesunují kliknutím na písmenu „L“ (lišta), zpět z lišty je stáhnete kliknutím na písmeno „Z“ (zpět). Obě dvě písmena najdete u každého volně založeného auditoria v horním rohu vpravo.
Změny k 11. 11. 2003 viz. článek

5/ Co mi umožní vyhledávač Ženy-in (okénko vpravo nahoře a příkaz Hledej)
– prohledá všechny články včetně jména autora a zobrazí odkazy na stránky, kde se požadovaný textový řetězec vyskytl. Čekání na výsledek prohledávání může být delší, záleží na okamžitém vytížení serveru.

6/Pokud se vám zdá, že nefunguje přihlášení na Žena-in.cz

* Problém: Při přihlašování mi systém hlásí: "Uživatel s tímto uživatelským jménem neexistuje!"
Vysvětlení: Buď jste se překlepla při zadávání uživatelského jména, nebo byl Váš účet pro dlouhodobou neaktivitu zablokován.

* Problém: Při přihlašování mi systém hlásí: "Heslo nesouhlasí!"
Vysvětlení: Zadala jste špatné heslo - pravděpodobně došlo k překlepu.

* Problém: Po přihlášení mě to vrátí na hlavní stránku a stále to vypadá, že nejsem přihlášená.
Vysvětlení: V tomto případě mohou být problémy dva:  Stránky se Vám načítají z cache paměti. Máte buď špatně nastavený prohlížeč nebo jste připojena přes  Proxy, která má nastaveno cachování stránek.

V prvním případě můžete nejdřív zkusit dát "refresh stranky (F5)", nebo zkusit vymazat dočasně soubory (tools/internet options/Temporary Internet Files/Delete Files...). Dále je potřeba zkontrolovat nastavení v "tools/internet options/temporary internet files/settings...", kde musíte mít nahoře zaškrtnuto "Every visit to the page". V druhém případě s tím sama nic nenaděláte a musíte se obrátit jedině na správce Vaší sítě.

- Máte nastaveno příliš vysoké zabezpečení a systém Vás po přihlášení okamžitě zase odhlásí. Zkontrolujte si nastavení v "Tools/Internet options/Security/Security level for this zone", kde byste měla mít nastaveno maximálně "Medium".

- Pokud máte předchozí nastevení správně je problém pravděpodobně někde v nastavení/omezení připojení k internetu ve Vaší síti. Pozn. Stránky jsou optimalizované pro Microsoft Internet Explorer, v ostatních prohlížečích se nemusí vše zobrazovat korektně. Ověřované jsou na verzi 5.0 a 6.0

 7/ Jak vložím obrázek do diskuse?
- Stačí klepnout na tlačítko "Vložit obrázek", vybrat si požadovaný obrázek u sebe na disku přes tlačítko "Browse..", resp. "Procházet.." a potvrdit tlačítkem "Vložit". Obrázek musí mít požadovaný formát (.jpg nebo .gif) a velikost max. 30 kB. Rozměry obrázku omezené nejsou, ale doporučuje se šířka max. 600 pixelů, protože pokud zadáte obrázek větší, tak se stejně nezobrazí celý (ořízne se zprava). 

 
Reklama