stalker-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

„Můj přítel Daniel je členem jedné hudební kapely. Nejsou nijak extra veřejně známí, ale své fanoušky mají a vystupují dost pravidelně. Právě díky jejich posluchačské a divácké základně se kluci mohou hudbou částečně živit. Daniel je jednou z hlavních hvězd kapely, jestli to tak můžu říci,“ usmívá se jeho přítelkyně Anežka, která pracuje jako produkční, nejen pro hudební skupinu svého přítele.  

Anežka je na umělecké prostředí zvyklá, tudíž nemá problém s fanynkami svého partnera, chápe, že je to neodmyslitelná součást této branže. Ovšem jedna z nich, Lenka, překročila všechny meze slušného chování.

Fanynka Lenka byla odjakživa, co si ji Anežka s Danielem pamatují, velmi aktivní jak na koncertech, tak na internetovém fandomu. Nosila kapele nejrůznější dárky a vždy toužila mít nové a nové fotky. „Bylo mi jí trochu líto. Nejsem povrchní, ale musím přiznat, že ta holka na první pohled nepatří zrovna mezi krasavice. Má doslova obrovskou nadváhu a celkově o sebe příliš nepečuje. Pozvala jsem ji jednoho dne po koncertu k našemu stolu, abych jí udělala alespoň trochu radost. Ihned se mi začala svěřovat, že nemá žádné přátelé, s rodinou si nerozumí a v pětadvaceti je ještě panna. Nebylo mi to moc příjemné, slečnu jsem sotva znala a hned mi vylíčila celý svůj životní příběh. Ale jsem zkrátka příliš měkkosrdcatá, a tak jsem se snažila být na ní co nejvíce vlídná. A to i když mi vyprávěla, jak je strašně zamilovaná do mého přítele, na kterého musí myslet v jednom kuse a tak podobně. Připadalo mi to neškodné. A navíc, ruku na srdce, za konkurenci jsem ji úplně nepovažovala. O to více mi ten večer bylo líto, že Daniel se k ní choval dost chladně. I když, to je zkrátka on, nerad si kohokoliv pouští k tělu,“ říká.

Čtěte také: Náš vztah jsem udusila přehnanou péčí. Chtěla bych vrátit čas, přiznává Adéla (32)

Jenže Lenka si Anežky náklonnost vyložila trochu jinak. Začala produkční denně bombardovat doslova desítkou zpráv. Zpočátku jí odpovídala ze slušnosti, neměla to srdce přiznat, že ji otravuje. Po čase se to už nedalo snést. „Komentovala naprosto všechno, co jsme ať za kapelu nebo za sebe přidali na sociální sítě. A co víc, potkávali jsme ji všude, kam jsme se jen hnuli. V kavárně, v kině, v divadle, jako by měla nějaký hledáček na naši přítomnost. Nevím, jakým způsobem to dělá, ale vždy je zrovna tam, kam se vydáme s Danielem. Přitom ani není z našeho města. Navíc při jednom z hovorů vyplynulo najevo, že o mně ví naprosto všechno. Kde jsem studovala, co jsem dělala před pěti lety a zná všechny moje známé a kamarády, které si postupně začala přidávat na sociálních sítích. Začíná to být dost děsivé,“ přiznává.

Jednou opět přišla na vystoupení Daniela a jeho kapely. V pozdních večerních hodinách se připojila k našemu večírku a pověsila se tentokrát na jiného člena kapely. Anežce a Danielovi se ulevilo, že má Lenka konečně novou oběť. Ovšem chyba lávky. „Byli jsme s Lukáše, do kterého Lenka hustila svá moudra, domluvení, že u nás ten den přespí. Byl to dlouhý a veselý den, takže nezastírám, že jsme s Danielem trochu přebrali. Trochu více, já si z večera pamatuji skutečně jen střípky, a právě toho naše dotěrná fanynka využila. V nestřeženém okamžiku se nám bez varování vetřela přímo do taxíku a odjela s námi třemi domů. Vzhledem k našemu velmi pokročilému stavu opilosti to nikdo adekvátně neřešil Lenka se ocitla s našem bytě. To byla zásadní chyba,“ říká Anežka.

„Ráno mě probudil čísi hlas v naší ložnici. Byla to Lenka, která nám přímo do postele donesla kávu. Byla jsem dost zmatená a nebylo mi dobře. Lenka byla samý úsměv a na rovinu se nás zeptala: Tak co, spali jste spolu včera? To už ovšem Daniel nevydržel a dost nevybíravě ji vykázal z našeho bytu. Bez řečí ho poslechla a odešla. Dost se mi ulevilo,“ přiznává.

Anežka s Danielem byli přesvědčeni, že se Lenka urazí a víckrát neukáže, ovšem ona dál psala zprávy, jako kdyby se vůbec nic nestalo. „Zablokovali jsme si ji, takové řešení mělo přijít už dávno. Ovšem dotěrná Lenka se tak snadno nevzdala. Zrovna včera mi volala moje sestra, kterou dotyčná ani nezná, že ji začala přes Instagram sledovat a následně bombardovat zprávami. Myslím, že to s ní bude ještě hodně zajímavé. Docela se bojím, co přijde dál,“ říká s obavami v hlase Anežka.

Čtěte také:

Zdroj: Respondentka Anežka V., autorský článek

Reklama