Vydry vypadají jako manželé po třiceti letech a samice zřejmě nadávkami nešetřila. Pobyt v jedné vodě bývá občas náročný, i když vydry říční žijí po většinu roku samotářským způsobem života. Sovy zvědavě vyhlížejí potravu a vypadají u toho jako seniorky čekající na šťavnatý drb. Žába využila díru v listu jako okno a odpočívá před dalším velkým skokem. Možná i do neznáma. Malí rackové čekají na večeři a dávají to pořádně najevo. Jednoho z rodičů to však nechává ledově klidným.

Ina Wolfis Blickwinkel byla zrovna na obvyklé cestě do parku, který je hodinu jízdy od Berlína. Najednou si všimla hrajících si vyder, ke kterým se jí podařilo přiblížit a posléze je i detailně vyfotit.

Fotografka divoké přírody Judi Dressler (71), která zachytila tento kouzelný snímek, řekla, že mladé sovy jsou schopny chytat brouky jako svačinu, ale stále spoléhají na své rodiče, kteří jim přinesou plnohodnotné jídlo. To se skládá převážně z myší, hadů nebo žab.

Fotograf Dikky Oesin zachytil žábu v Jakartě právě v okamžiku, když skočila na díru ve velkém listu. „Vyskočila na list a podívala se přímo na mě,“ říká nadšený Dikky.

Fotografka Sarah Devlinová říká, že rackové jsou schopni rozlišit volání svých rodičů a zvuky ostatních racků. Tato mláďata se zahřívala v teple u jednoho z rodičů, když však uslyšela druhého, který přilétal s jídlem, obě skočila ven, začala mávat křídly a vzrušeně se dívala na oblohu. „Pro mě tyto výjevy představují čistou radost a nevinnost. Mláďata jsou připomínkou toho, jak najít potěšení z maličkostí,“ říká Sarah

Reklama