Dnes jsem objevila soutěž, kde mám napsat něco o svém miláčkovi! Nikdy jsem do redakce nepsala, tak jsem se rozhodla, že jednou zkusím své štěstí! A tak vám píšu.


Příběh bude o mé sedmileté fence bígla Fanny.
Dostala jsem ji, když mi bylo 10. Naši se zrovna rozváděli, takže mi strašně moc pomohla po psychické stránce. Vždycky jsem si s ní zalezla do postele a povídala si s ní. Fanny je hrozně pohodlná, ale pohyb ji vůbec nedělá potíže. Párkrát ji taky vytáhnu ven na kolo, ale to je velmi nepraktické, protože jakmile vidí psa tak..... no to už si domyslíte, kdo se válí po zemi, jestli já, nebo pes.... :-)

Ale teď ten příběh, o který se chci s vámi podělit....

Všechno se to stalo někdy v létě minulého roku.
Byla jsem u mamky v práci a Fanny byla se mnou. Bylo už po pracovní době, a tak jsem ji pustila (jak to obvykle dělám), ať ji nemusím přivazovat (mamka pracuje na menší poště). Chodila si po poště, všechno tam očuchávala, a pak se nějak ztratila.

Když je delší dobu ticho, je jasné, že někde něco provádí. Okamžitě jsme ji šly hledat.
Našly jsme ji... ale kde!! Ten den tam zrovna byli deratizéři a pokládali  jed na krysy. A už je jasné, co náš miláček udělal.

Pustila se do jedu na krysy!! Nevěděly jsme co dělat, ale bylo nám jasné, že musí okamžitě na veterinu. Jediná otevřená veterina byla vzdálená asi 12 kilometrů! Jenže my nemáme auto! Honem jsme obvolaly známou a ta pro nás přijela! Tryskem jsme jely na veterinu, kde jsme přijely půl hodiny před zavírací dobou.

Fanny dostala lék na vyvolání zvracení a šlo to ven... :-)
Nakonec to skončilo všechno dobře a veterinářka říkala, že psům krysí jed hrozně dobře voní, a tak si na tom rádi smlsnou. Nedovedu si představit, co by se stalo, kdyby jed snědla o hodinu později nebo bychom si toho nevšimly.

Po tom, jak nám veterinářka popsala, co by se s ní stalo, kdybychom to nezaregistrovaly, jsem se teda pěkně vylekala. Tentokrát to dopadlo dobře.... ale ona to ta potvora udělala asi za 4 měsíce znova! Tentokrát jsme už ale věděli, co dělat, a bylo to v pořádku. Hold asi mám pejska, který si v jídle vybírá.

Teď se právě vyvaluje vedle mě a v klidu si chrápe. Ona je celkově zvláštní pejsek. Miluje ohňostroj. Když je silvestr, tak obě sedíme v otevřeném okně a koukáme na ohňostroj. Vůbec jí to nevadí. Teda pokud jí petardy nestřílí u zadku.... to už tak shovívavá není.


Tak to byl ve zkratce MŮJ MILÁČEK.

S přáním pěkného dne přeje

 taninka


I tobě, tani, díky za pěkný příběh, který má šťastný konec ;o) Pejskovi přeji jiné chutě a Tobě posílám hezký dáreček!
____________________________________________________________

Reklama