Česká republika má tu výhodu, že její vlajka obsahuje tři barvy. Kdysi tomu tak ale nebylo a málem jste si musely malovat nehty v národních barvách podle stejného vzoru, jako naše polské a rakouské sousedky. V roce 1920 byla mezi státní barvy zahrnuta modrá, a tak se do vlajky dostal nezaměnitelný modrý klín. Díky tomuto faktu se můžete při tvorbě svého olympijského looku pěkně vyřádit, třeba právě na manikúře. Tip na nehty je součástí Rio Lookbooku, který společnost P&G vytvořila ke své olympijské kampani „Děkuji, maminko,“ kterou chce poukázat na sílu a důležitost maminek pro životy nás všech.

Zapomeňte na tečky, letos jsou in geometrické linie. Trojúhelníky všeho druhu se stanou vašim nejlepším přítelem a hodí se jak na slavnostní příležitost, tak i do práce či na výlet. Tato manikúra vám přirozeně zabere trošku více času než obyčejná aplikace základního nátěru, o to více uznání však v době olympiády sklidíte.

Lak

Nehty sladěné do českých barev budou přirozeně obsahovat bílou, červenou a modrou. V našem případě je na základní nátěr využita bílá barva. Ta vytvoří podklad pro další kroky a zároveň zpevní nehtové lůžko po celé jeho délce.

Lak

V dalším kroku záleží na vás, jak se rozhodnete barvy kombinovat. Ideální je se nejdříve věnovat jedné barvě, pomocí které vytvoříte geometrické linie – třeba červené. S ní postupujte od malíčku k palci a na každém nehtu vytvořte linii v rozdílném bodu. Pro tvorbu linií jsou vhodné štětečky s tenkým hrotem, které mají například laky značky Covergirl.

Lak

Stejně jako tomu bylo s naší skutečnou vlajkou, i u nehtů teprve poté přidejte modrý nátěr. Aplikované modré linie pak doplní váš elegantní fanouškovský outfit, díky kterému můžete zazářit kdekoliv!

Reklama