Pro opětovné nabytí plného zdraví a radosti ze života je proto velmi žádoucí absolvovat vhodnou a cílenou rehabilitaci. Účinné zotavení nabízí Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně 5* který se po rekonstrukci otevírá již 17. června. Vedle špičkových služeb a relaxačních a rehabilitačních programů je silnou předností tohoto resortu i harmonické lázeňské prostředí a klimaticky blahodárné působení přilehlého Slavkovského lesa.
fla.jpg
Zkušený lékařský tým Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně 5* pod vedením MUDr. Romana Vokatého připravil procedury zaměřené na dýchací cesty, celkovou rekonvalescenci organismu, posílení imunity a obnovení duševní rovnováhy. V průběhu sedmidenního pobytu na vás čeká 24 procedur.

Při vstupní lékařské konzultaci programu se spirometrií určí vitální kapacita plic. Krevní obraz ukáže další naměřené hodnoty nebo přítomnost zánětu. EKG pak prověří funkčnost oběhového systému a měření vegetativního nervového systému (HRV) údaje pro stanovení stavu klidu a relaxace.

Terapie se poté zaměřuje zejména na dýchání. Speciální dechová cvičení posilují svalstvo a zlepšují vstřebávání kyslíku. Účinky dále prohlubuje aktivní i pasivní relaxační terapie. Využívá se inhalace Lesního pramene, diatermie – což je aplikace suchého tepla na oblast hrudníku –, rašelinové zábaly, kyslíková terapie pro neurologickou stimulaci, uvolňující masáž zad, individuální léčebný tělocvik, dechová cvičení při gymnastice ve vodě nebo aromaterapie a trénink čichu.

„Za relativně krátkou dobu odezní pocit vyčerpání, imunitní systém se posílí a urychlí se návrat k plnému výkonu,“ dodává MUDr. Roman Vokatý. Závěrečné lékařské vyhodnocení obsahuje i dokumentaci pro zdravotní pojišťovnu.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně 5* je součástí Premium Collection skupiny Falkensteiner Hotels & Residences, která má 30 hotelů v 7 evropských zemích.

Další informace o postcovidovém programu najdete ZDE.
  obrazek.png
 

Reklama