63356920c80beobrazek.png

Záruka kvality a skvělé dovolené to je Falkensteiner Hotels & Resineces. To ale není všechno. Hotelová skupina zvítězila také v kategorii ubytovacích zařízení a stala se rakouskou hotelovou jedničkou s nejlepšími službami.

Falkensteiner - nejoblíbenější turistická společnost Rakušanů

Již po sedmadvacáté vybrali předplatitelé a registrovaní čtenáři rakouského ekonomického časopisu GEWINN 100 značek a společností s nejlepší image v žebříčku TOP GEWINN Image Ranking. Dále byly vybrány firmy s nejvyšší reputací z 15 odvětví a vítěze hledali v osmi speciálních kategoriích.

Výsledek skupiny Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG) je působivý i v roce 2022. Již popáté v řadě přistála hotelová skupina na prvním místě v kategorii „Volný čas a cestovní ruch“. V celkovém žebříčku si rodinná společnost, která letos slaví 65. narozeniny, rovněž polepšila o další příčku - ze 14. na 13. místo a je tak přímo na vrcholu. 

6335694ddb61bobrazek.png
 
Falkensteiner - mistr služeb

V září byli také poosmé v řadě vybráni „mistři služeb“ Rakouska. Hotelová skupina Falkensteiner Hotels&Residences si odnesla Titul „Service Champions Austria“. Toto ocenění se uděluje na základě hodnocení zákazníků a vychází z klíčové otázky, zda zákazníci v posledních třech letech zažili velmi dobré služby. Za tímto účelem bylo shromážděno a vyhodnoceno 194 000 hodnocení zákazníků 767 společností a 59 odvětví. Zkušenosti zákazníků se službami byly zkoumány na základě vědecky spolehlivého „Service Experience Score“ (SES), které úzce souvisí s loajalitou zákazníků. Při hodnocení služeb se zohledňují názory a zkušenosti současných i bývalých zákazníků, přičemž poslední kontakt s nimi nesmí být starší než 36 měsíců. Falkensteiner Hotels & Residences dosáhl absolutně nejlepších výsledků, když se umístil na prvním místě v oborovém žebříčku a na 11. místě v celkovém hodnocení. 

63356977612a1blobid0.png
 
65 let společnosti Falkensteiner

Historie dnešní turistické skupiny Falkensteiner Michaeler začala přesně před 65 lety malým penzionem v Jižním Tyrolsku, dnes stojí na stejném místě Falkensteiner Family Resort Lido, který je prvotřídním rodinným hotelem.   Falkensteiner Club Funimation Katschberg, první hotel skupiny v Rakousku, byl otevřen před 25 lety. Dnes je Falkensteiner nejznámější turistickou značkou v Rakousku a těší se nejvyšší důvěře Rakušanů.

„Jsme velmi hrdí a vděční za velkou důvěru Rakušanů v naši společnost a značku Falkensteiner,“ říká Otmar Michaeler, generální ředitel FMTG.  „Letošní výsledek žebříčku TOP GEWINN Image je pro nás zároveň důležitým potvrzením naší cesty a velkým podnětem k tomu, abychom naše projekty posouvali dál a ještě silněji se profilovali jako prémiová značka, aniž bychom přitom ztráceli ze zřetele naše kořeny a rodinnou atmosféru, díky níž je naše společnost pro naše hosty i zaměstnance tak výjimečná.“
 
6335699b78299obrazek.png
 
Nové projekty
Tradiční společnost, která je i po 65 letech stále rodinným podnikem, vždy určovala trendy v celém odvětví cestovního ruchu.

FMTG Invest

V červnu letošního roku například společnost úspěšně spustila vlastní digitální investiční platformu FMTG Invest. Spuštění této nové divize skupiny cestovního ruchu doprovázela již osmá crowdinvestingová kampaň společnosti. Společnost Falkensteiner úspěšně využívá crowdinvesting jako strategii financování již od roku 2016 a v posledních letech se jí v této oblasti podařilo překonat několik rekordů. Tahle hotelová značka se stala zárukou kvality a důvěry, což potvrzuje i fakt, že letos na jaře vybrala v crowdfundingové kampani rekordních 8 milionů eur (v přepočtu asi 200 milionů korun), celkem za šest crowdfundingových kampaní už bylo vysbíráno dokonce 34 milionů eur. Průměrná investice činila kolem 10 000 eur a více než polovinu investorů v současném kole tvoří stávající zákazníci. Pozoruhodný je také podíl žen – 31 % procent investorů tvořily ženy. Prostředky plynou mimo jiné do modernizace stávajících hotelů, rozvoje strategie udržitelnosti v rámci celé skupiny a rozvoje digitalizace ve společnosti. Otmar Michaeler, generální ředitel FMTG, je s výsledkem spokojen„Velký úspěch tohoto kola financování potvrzuje, že díky velmi atraktivní obsáhlé nabídce je o nás na trhu značný zájem. Naši investoři navíc přivítali možnost vybírání zisků také ve formě poukázek na ubytování, vedle obvykle roční výplaty úroků. Pro poukázky jako formu odměny se tentokrát rozhodly téměř dvě třetiny investorů.“ Další crowdfundingová kampaň FMTG se chystá na podzim.

633569bac0773obrazek.png
 
Falkensteiner Hotel Montafon

Další rozjetý projekt je ve Vorarlbersku: Falkensteiner Hotel Montafon, první 5* hotel v regionu, bude otevřen koncem prosince. Hotel, který se nachází na zážitkové hoře Golm, a tedy uprostřed jediné rakouské lyžařské oblasti s neutrálními emisemi CO2, bude pro celou skupinu majákovým projektem. Ve spolupráci se společností illwerken vkw, největším poskytovatelem energetických služeb ve Vorarlbersku, se hotel jednoznačně zaměřuje na dodávky energie z obnovitelných zdrojů, a to jak při výstavbě, tak při provozu. Již nyní je například možné rezervovat si zelené tarify a přispět tak k ekologickému a zdroje šetřícímu hospodaření. Kromě toho hotel nabízí rodinný program a program aktivit se zaměřením na ekologickou zábavu a své hosty, malé i velké, bude hýčkat kvalitním kulinářským konceptem s regionálním zaměřením.

„S naším Falkensteiner Hotel Montafon děláme další krok do budoucnosti cestovního ruchu. Společně s naším partnerem, společností Vorarlberger Illwerke, která je osvědčeným výrobcem energie z obnovitelných zdrojů, jsme vyvinuli koncept, s nímž našim hostům nabízíme nejen nádherné zážitky z dovolené ve snové přírodní krajině, ale také naplňujeme naši odpovědnost za provoz, který šetří zdroje a praktikuje ohleduplnou turistiku,“ říká Michaeler o nejnovějším hotelovém projektu společnosti FMTG.

633569d659644obrazek.png

O skupině Falkensteiner:

FMTG - Falkensteiner Michaeler Tourism Group AG je jednou z předních soukromých společností v oblasti cestovního ruchu v sedmi evropských zemích. Pod svou hlavičkou sdružuje divize Falkensteiner Hotels & Residences, která v současnosti disponuje 27 čtyř- a pětihvězdičkovými hotely, 3 apartmánovými komplexy a prémiovým kempem, FMTG Development a poradenskou společnost v oblasti cestovního ruchu Michaeler & Partner.
 
Další informace o hotelech Falkensteiner najdete na www.falkensteiner.com.

633568dfa20b4obrazek.png

Reklama