Milá redakce,

 

posílám pár řádek k dnešnímu tématu dovolená

 

Když se řekne dovolená, okamžitě si vzpomenu na dovolenou s jedním expřítelem. Byli jsme spolu krátce a rozhodli se pro dovolenou v Itálii. Začaly přípravy a my se dohodli, že přítel má mezinárodní platební kartu, a tak nebudeme měnit příliš peněz, vybereme podle potřeby na místě a směnárny bývají na každém rohu. V den odjezdu jsme nastoupili do autobusu a spokojeně se vezli vstříc sluníčku.


Těsně před hranicemi příteli došlo, že kartu nechal doma, a že jsme tudíž odkázáni jen na to, co s sebou vyměnil on a já. Řekli jsme si, že si nebudeme kazit dovolenou, vždyť přece nejedeme nakupovat a máme zaplacenou plnou penzi, takže hlady neumřeme.
Po příjezdu na místo jsme se spokojeně ubytovali, odpočinuli a vyrazili na průzkum okolí... přítel se zastavil u stánku se zmrzlinou, objednal, platil a v tu chvíli to přišlo... prodavač juknul na bankovku, zahlásil "falsa!!!" a vrátil ji příteli.


Zaplatila jsem já svými vyměněnými penězi a jeho bankovky zkusili udat ještě u dalšího obchůdku, se stejným výsledkem.  V oficiální směnárně ve velkém městě dostal falešné bankovky... byli jsme na mrtvici. Nakonec jsem situaci vyřešila po ženském způsobu... na pláži prodávalo několik černochů drobné harampádí a očividně jsem jim padla do oka, tak jsem se, přiznávám, rozhodla trochu toho zneužít... popadla jsem největší z falešných bankovek, sundala vršek od plavek a u černocha na pláži, který koukal úplně jinam než na bankovku, koupila nejmenší kravinu, kterou prodával. Vrátil mi peníze, kterými se dalo platit bez potíží, a já si říkala, že všechny potíže jsou snad zažehnány.

Kvůli délce článku zbytek dovolené vezmu ve zkratce... Ve vedlejším hotelu se ubytovala přítelova bývalá, která se celý pobyt "náhodou" zjevovala na stejných místech co my dva, přítel šlápl na jednu z mála jedovatých ryb a zhruba tři dny trávil s nohou dvakrát takovou, modro-fialovou, namočenou v lavoru na balkonku hotelu.
Myslím, že každá z nás ví, jak muži dokáží prožívat jakoukoli nemoc, a když jsem byla donucena po maratonu obkládků jeho fialovou nohu už po jedenácté fotografovat, začala jsem pokukovat po něčem těžkém, čím bych mu mohla milosrdně uštědřit narkózu a zmírnit utrpení :o)) 

Uzdravil se, ač očividně nerad, den před odjezdem. V tu dobu mě ale chytil zánět močového měchýře, a to pořádně ( kdo nezažil, netuší, opravdu slast netušená). V autobuse jsem se snažila nějak přežít, záda zalitá studeným potem a stočená do klubíčka, jak jen sedačka dovolovala... cesta se díky závadě protáhla na 26 hodin a já poprvé po dovolené byla štěstím bez sebe, že už jsem konečně doma za dveřmi svého bytu. :o)) 

Byla to opravdu vydařená dovolená, na kterou dodnes vzpomínám... Závěrem dodám jen tolik, že s přítelem jsem se rozešla, sice se nerada nudím, ale když mě s ním podobné příhody potkávaly celkem pravidelně, zjistila jsem, že nejsem až tak dobrodružná povaha, a vzdala to :o))).

Z_U_Z_U


Milá Z_U_Z_U,
tak tomu se říká pech.
Ale jak vás tak "pozoruji", smysl pro humor jste neztratila, a to je nejdůležitější.
Přeji vám lepší dovolené i přítele.
Hodně štěstí
Reklama