kid

Ze žárlivosti nemusejí páchat zločiny jen dospělí, ale i děti. Třeba v případě, že si maminka domů přivede nového přítele.

Znám ze svého okolí  jeden zajímavý příběh. Začátek není tak neobvyklý. Svobodná matka s desetiletou dcerou se zamiluje a přivede domů „nového tatínka“. Všichni (tedy dospělí) si malují nový život a vytvoření úplné rodiny. Dcera bude mít konečně otce, tak jak se to patří, možná přibude ještě bratříček... Skutečnost však byla poněkud jiná. Člověk míní, děti mění...

Desetiletá Maruška byla s novým tatínkem moc nespokojená. Ne, že by byl zlý, ale nemá v jejich bytě prostě co dělat. Je to vetřelec, který překáží v koupelně, v kuchyni i u televize, a navíc mu máma věnuje spoustu času. Když jsou spolu, dávají si pusu, drží se za ruce, objímají... a kdo se na to má dívat? Pusu od mámy smí přece dostávat jen ona!

Válka bez pravidel

A tak Maruška vyhlásila „tatínkovi“ válku. Jako nejúčinnější jí přišlo dělat takové scény, až ho to přestane bavit a zase se od nich odstěhuje. A tak se Maruška stala mistrem naschválů, urážení a bolestínství. Vždy se chtěla dívat na jiný televizní program než dospělí, a když jí neustoupili, brečela, válela se po zemi a volala babičce, že ji doma nenávidí a všechno zakazují. A to hlavně díky tomu vetřelci, který proti ní štve mámu. „Tátovi“ schovávala oblečení, lila vodu do bot, denně na něj křičela a obviňovala ho ze všech možných přečinů. Pak chodila plakat k mamince a usedavě prosila, ať ten chlap z jejich života zmizí, že ona jinak uteče nebo se zabije. Očerňovala ho a pomlouvala, kde mohla, ale on byl snad světec.

Marná snaha

Marušce domlouval, dokonce uznal, že chápe její nelibost ze  ztráty výsadního práva na maminku a že bude dělat všechno pro to, aby nakonec byli šťastná rodina. Kupoval Marušce dárky, četl jí večer před spaním, což ona sice přijímala, ale druhý den bylo všechno stejné jako dřív. Toho člověka prostě doma nemohla vystát a žádné domluvy a prosby jí nezajímaly.

Dobrý nápad

Půl roku dělala Maruška doma peklo, ale ON tu stále bydlel. Když to tak probírala s kamarádkou, ta přišla se zajímavým návrhem. V televizi právě viděla ukázku ze soudního případu, kde odsoudili muže za zneužívání nevlastní dcery. Ten bídák šel na několik let do vězení! Nebyla by to šance, jak se toho hnusného samozvance zbavit, a ještě mu na rozloučenou hezky zavařit?  Byla!

Plán na „tatínka“

A tak Maruška vymyslela plán. Stejně jako děvče z televize obviní svého otčíma ze sexuálního obtěžování. Když si přichystala historku, šla s ní rovnou za učitelkou ve škole. Průběh byl jednoznačný. Volala se policie, sociálka a začal velký kolotoč. „Tatínka“ zatkli, Maruška musela všechno zopakovat při výslechu, předvolaná byla maminka, babička i učitelka ze školy. Všechno mluvilo proti tomu muži. Učitelka, babička, která byla ovlivněna předešlými stížnostmi vnučky, znejistěla i Maruščina matka. Co když je všechno pravda a ona takhle své dceři ublížila?

Soud

Začal soudní proces, do důkazního řízení se zapojilo i několik psychologů, kteří upozornili na to, že Maruška se nezdá tak docela pravdomluvná. Ani u „tatínka“ se nezjistily pedofilní sklony, i když to zcela nevyvracelo možnost, že byl čin spáchán.

Přiznání

Psychologové si tedy vzali Marušku do parády. Musela projít mnoha testy a znovu převyprávět svůj příběh. A to už bylo na malou holku přece jen příliš. Takový tlak nevydržela a s pláčem se přiznala, že si všechno vymyslela, jen aby se toho chlapa zbavila. „Tatínek“ byl propuštěn na svobodu a průšvih měla Maruška. Ve škole, doma... Všichni na ni křičeli, že je lhářka a podvodnice, a jak mohla někomu takhle ublížit.

Láska je nekonečná

Jediný, kdo se Marušky zastával a pomohl jí, byl „tatínek“. Zašel do školy, všechno probrali i doma s babičkou a maminkou a situace se začala pomalu uklidňovat. Taťka hájil dětskou křehkou psychiku a zoufalost, jakou zhýčkaný jedináček musí zažívat, jestliže mu život naruší vetřelec, kradoucí mu v jeho očích domov a lásku rodiny. Marušku ujišťoval, že jí odpustil, a znovu opakoval, že zůstává jejím kamarádem, ať se děje cokoli. Ledy se prolomily a Maruška se mu vděčně vrhla kolem krku. Nakonec vše skončilo happyendem jako z amerických cajdáků. Byla svatba a „tatínek“ si dokonce Marušku osvojil a dal jí svoje jméno. Od té chvíle to už nebyl „tatínek“, ale tatínek.

Řešili jste doma neshody mezi dítětem a nevlastním rodičem? Co se osvědčilo?

Reklama