Dobrý den, nejsem na fcb,ani na žádných sociálních sítích. Dcera
však ano. Má svůj profil na lidech, na libku, na FCB, komunikuje
na ICQ, skypu a různých dalších komunikačních sítích.

Bohužel jsme ale v prosinci řešili  i tu zápornou stránku internetových komunikací. Jen náhodou zjistila, že na Facebooku jedna holka - jinak studentka gymnázia,kterou dcera zná jen z vyprávění od kamarádů, založila na dceřino jméno falešný profil.

Fotky stáhla z profilu  na lidech a "upravila" tak, že to dceru zesměšňovalo. Samozřejmě, protože profil sama založila tak se na něj i za mou dceru přihlašovala, pomlouvala ji a rozšiřovala o ní nedůstojné věci.

Protože profil nechala veřejně přístupný, tak si mohl kdokoli, kdo jen náhodou na profil najel přečíst všechny ty vymyšlené kecy z tzv. zdi.

Tak jsme taky zjistili, že do "falešné hry" a pomlouvání se zapojil
i její kamarád,který k nám běžně chodil a zná celou rodinu (dokonce
se snížil tak hluboko, že i celou rodinu tam pomlouval),asi neunesl
skutečnost, že dcera ho brala jen jako kamaráda a on chtěl vztah.

S ním hned ukončila kamarádství.  Zakročili jsme tím, že jsme
museli nahlásit na provozovatele facebooku, že se jedná o falešný
profil a žádali o jeho vymazání.

Asi po 3 nahlášeních konečně profil byl z facebooku vymazaný.Po výše uvedených zkušenostech si upravila na všech komunikačních sítích své profily,nechala jen to nejnutnější, a zablokovala přístup cizím lidem – kromě lidi co má v přátelích.

Zatím je klid.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Uvedla jsi jen e-mail, tak ten zveřejňovat nebudu. S tímhle fenoménem sociálních sítí jsem se setkala také. To, o čem mluvíš, se stalo kamarádce mé dcery. Je jednoduché pak manipulovat s osobními údaji a například fotkami, když jsou všude k nahlédnutí, a tím i ke stažení. Je to jeden z důvodů, proč tam být nechci. M.

Facebook a jiné sociální sítě. To je téma pro dnešní den a námět pro vaše příspěvky. Pište o tom, co vám osobně tento model 21.století přináší a jak se k němu stavíte.

Odesílejte své názory na redakce@zena-in.cz.

Dnes si autor jednoho z vylosovaných čtenářských příspěvků vyslouží dárek od firmy Golwell.

Reklama