Pokud chce žena působit movitým dojmem, neustále zveřejňuje fotografie, v nichž drží papírové tašky věhlasných obchodů. Dior, Chanel či Gucci. Když zjistíte, že se živí například jako barmanka, začne vás užírat otázka, jestli neděláte něco špatně. Kde na to proboha vzala?

Taška značky Chanel

Buď pracuje v opravdu luxusním baru, nebo má bohatého přítele, dědila anebo existuje ještě další možnost – tašky jsou ve skutečnosti prázdné. Buď si jednou něco značkového koupila a teď tašku recykluje, nebo si ji pořídila za pár korun na internetu. Tam se totiž dá sehnat všelicos. I papírové tašky od Chanelu.

Pokud budou po několika fotografiích vaši sledující vyžadovat, abyste konečně ukázala, co jste si koupila, stačí si pořídit třeba napodobeninu, takzvaný fake, drahé kabelky. Následně ji dobře vyfotit a prohnat nějakým filtrem, aby se nepropálilo, že je z levného materiálu a brzy se rozpadne.  

image.png

Každý den pravé šampaňské

Další osvědčenou taktikou je lahev luxusního šampaňského. Sice za ní musíte zaplatit, ale jen jednou, a to se vám mnohonásobně vrátí v podobě řady dokonalých fotek na Instagram. Stačí následně prázdnou lahev plnit levným krabicovým vínem a fotit se na balkoně, ve veřejné vířivce (v době, kdy tam zrovna nikdo není) a na dalších místech. Tím docílíte toho, že ostatní se budou domnívat, že šampaňské snídáte, obědváte i večeříte. Ale pozor, lahev si hýčkejte. Odlupující se etiketa není moc sexy.

5d5121505cd3eimage.png

Dovolená v ráji

Na dovolenou u moře jste schopná si našetřit jen jednou za rok či za několik let? Nevadí. I tady je možné recyklovat. Když už někam vyjedete, nezahálejte. Je důležité fotit, fotit a fotit. Následujících několik měsíců pak můžete Instagram zásobovat fotkami moře. Moře po ránu, moře dopoledne, v poledne, při západu slunce, moře večer. Stačí čas od času změnit označení místa. Kdo z kousku moře pozná, že snímek není focený na Kanárských ostrovech, ale v Chorvatsku? Stačí si pohrát s filtry.

5d512190d115dimage.png

Parádní auto

Další nezbytností k dokonalé iluzi je luxusní automobil. V garáží máte sice starý Nissan nebo ani žádnou garáž nemáte (natož auto), ale na Instagramu se můžete prezentovat jako majitelka Mercedesu či Porche. Stačí ve větším městě vyrazit na procházku. Určitě se vám záhy poštěstí a vy narazíte na zaparkované žihadlo podobné značky. Ležérně se o něj opřete a udělejte nějaké fotky do zásoby. To platí i v případě, že půjdete na dovolené kolem opuštěné jachty v přístavu.

5d5122496cd97image.png

Přirozenost se nenosí

A existuje ještě jedna cesta. Programy na úpravu fotografií nabízejí nekonečné možnosti. Gauč v nich při troše šikovnosti vyměníte za sedadlo v soukromém letadle apod. Jaké to je vypadat na Instagramu v balíku si na týden vyzkoušel i devatenáctiletý britský mladík Byron Denton. Upravoval fotografie tak, aby to vypadalo, že nakupuje ve značkových obchodech, nosí drahé oblečení nebo létá soukromým tryskáčem. Svůj experiment následně odhalil ve videu na Youtube.

Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama