Jaké jsou mýty a naopak správná fakta, která se s touto novinkou pojí?

64479645bc66bobrazek.jpg

Víčka od nápojových obalů se při recyklaci vyhazují. - Mýtus
Není to pravda, víčka se při recyklaci oddělují a následně se drtí. Jsou hodnotným materiálem například pro výrobu instalatérských trubek, palet, kontejnerů, krabic a dalších produktů. Je proto žádoucí, aby víčka k recyklaci doputovala, proto je nezbytné, aby byla právě spojena s lahví a nekončila zbytečně ve směsném odpadu jako tomu bylo často doposud.

Neodnímatelné víčko brání pohodlné konzumaci nápoje a není bezpečné. – Mýtus
Není to pravda. Před uvedením na trh jsme provedli rozsáhlý průzkum a rozsáhlé testování mezi spotřebiteli, abychom zajistili, že lahve s našimi inovovanými, trvale připevněnými víčky budou praktické, hygienické, bezpečné a snadno použitelné. Nejpohodlnější konzumaci dosáhnete úplným odklopením víčka.

Neodnímatelná víčka jsou jen výmyslem nápojářských společností. – Mýtus
Zavedení neodnímatelných víček nařizuje evropská legislativa od července roku 2024 a toto nařízení je závazné pro všechny členské státy. U některých výrobců nápojů tak dochází ke splnění této povinnosti s drobným předstihem, aby stihli závazku plynule dostát a využívali výhod neodnímatelných víček předem.

6447966d185dcblobid0.jpg

Některé nápoje mají neodnímatelná víčka jiné ale ne. – Pravda
Na trhu se v jeden okamžik objeví nápoje s původním uzávěrem a zároveň i s novým, postupně se ale nápoje s odnímatelným uzávěrem doprodají a na trhu budou pouze obaly s neodnímatelným uzávěrem.

Neoddělitelná víčka mají zlepšit recyklaci s nížit množství pohozeného odpadu. – Pravda
Smyslem řešení neodnímatelných víček je skutečně snížit množství pohozeného odpadu a víčka využít následně při recyklaci. Pro zákazníka se ale nic nemění a svůj oblíbený nápoj si vychutná bez omezení stejně jako doposud.

Neoddělitelná víčka nemají kromě environmentálních benefitů žádný přínos. – Mýtus
Není to pravda, protože primárním účelem neoddělitelných víček je permanentní spojení s lahví a jejich společná cesta k recyklaci, při testování jsme narazili i na praktické benefity. Například lidé s hendikepem, nebo řidiči mohou lahev snadněji znovu uzavřít jednou rukou.

64479670963b9obrazek.jpg

Naše články: