„Den, kdy se Adámek narodil, byl bezkonkurenčně tím nejkrásnějším v mém životě. Doteď se mu nic nevyrovnalo a pohybuju, že se to, kdy stane. Byla jsem moc šťastná, že máme zdravého chlapečka, a to i přesto, že jsem původně dítě nikdy nechtěla. Vždy pro mě před vztahy a rodinou byla na prvním místě práce a úspěch. S ne tak úplně plánovaným těhotenstvím se to ovšem razantně změnilo,“ popisuje Dana.

62ed014a395e7mum.jpg
Foto: Shutterstock

První rok proběhl jako podle receptu na dokonalé rodinné štěstí. Adámek byl hodné dítě, příkladně spal i jedl a Dana i její muž se starali, jak jen mohli. Jelikož rodina netrpí a nikdy netrpěla nouzí, dopřáli synkovi naprosto vše, co by jeho růstu a vývoji mohlo prospět. Jen to nejlepší. Zlom ovšem nastal nedávno. Adámkovi je 13 měsíců a začíná objevovat svět. Dana z toho má přirozeně radost, ovšem uvědomila si, jak je jí dětský svět vzdálený a ten klučičí tuplem. „Nikdy jsem neměla preferenci, že bych si přála holčičku nebo kluka, ovšem Adámek je momentálně ve fázi, kdy si přes den začíná hrát, především s interaktivními hračkami vydávajícími zvuk – například s auty, a mě došlo, jak málo rozumím klukům. A především jsem si chtě nechtě musela přiznat, že mě hraní si s auty a podobnými věcmi opravdu nebaví. Těžko říct, zda by tomu bylo jinak při hraní si s dcerou na vaření či s panenkami, ale domnívám se, že ne. Nebaví mě hrát si s dětmi,“ říká.

Jedním dechem ovšem Dana dodává, že svého syna nadevše miluje a snesla by mu modré z nebe. Zcela opačný názor má ale Dany manžel. Už několikrát vypukla v této domácnosti hádka kvůli tomu, že se Dana svému muži svěřila s nechutí hrát si se synem. „Koukal na mě jako bych byla nebezpečný hmyz a omlátil mi o hlavu, že on si s klukem hraje v každé volné chvíli. Doslova řekl, že co jsem to za matku, když nedokážu svému synovi věnovat všechen svůj čas. To mě šokovalo. Pro Adámka bych skočila třeba do ohně. Ten večer neskončil hezky a Honza spal ve své pracovně na gauči,“ přiznává.

Od tohoto dne se hádky jen stupňují. Jan svou ženu záměrně pozoruje, zda se bude synkovi věnovat a následně demonstruje, že je lepší rodič. „Navrhla jsem, že bychom si mohli pořídit chůvu, jen na pár hodin denně, která by si s klukem pohrála a rozvíjela ho, to ale manžel rázně odmítl. Nebude se prý zbavovat vlastního dítěte,“ uzavírá Dana.

Čtěte také: