Často se mi v noci zdá stejný sen. O tom, že jsem mimo domov, někam cestuji, nedávám si pozor na svoje věci, jak mi občas vyčítá moje maminka, a ztratím příruční zavazadlo, tašku plnou dárků, případně se ocitám rovnou bez kufru. Tentokrát se mi to stalo na vesnické taneční zábavě. Skvěle se bavím do té doby, než se vrátím ke svému stolu a opěradlo, přes které ještě před chvílí visela moje milovaná kabelka, zeje prázdnotou. Strašlivě mě to rozpláče, přes rozmazanou clonu ji hledám, slzím a naříkám ze spaní.

Zábava skončila, ostatní opouští sál i šatnu a na scéně se objevuje podezřelý chlapík, v ruce svírá můj poklad. Nepřišel mi ji ovšem vrátit, nabízí, že mi ji i s obsahem prodá. Ó hrůzo, budu si kupovat svoje věci.

Jako první přichází na řadu telefon, neumím si představit, jak bych se bez něj obešla. Bankovní karta, občanka, co dál? Zloděj vytahuje z kabelky diář, dárek od přítele. Balzám na rty, který mi přivezla kolegyně z Paříže.. Sem s tím vším. Ten zatracený chlapík mi dál s úsměvem nabízí svatební fotky mých rodičů, babiččin recept na vánoční cukroví, prstýnek, klíče od kamarádčina bytu, půjčenou knížku. Co jsem to proboha s sebou všechno táhla?

Je toho ještě mnohem víc a já si uvědomuji, že to všechno už zpátky získat nemůžu, je mi víc a víc úzko z toho, co si o mně pomyslí ostatní, až zjistí, o co všechno jsem díky své nepořádnosti přišla, ten člověk se pase na mém zoufalství a já to nemůžu nijak ovlivnit, nemám na vybranou...

V tom přichází probuzení, procitnutí ze zlého snu. A já si říkám, že se o svoje věci budu mnohem lépe starat a začnu s tím hned –  neviděl tady někdo moje klíče?

Reklama