Při dnešní cestě do práce jsem výjimečně nehrála na mobilu oblíbenou hru, ale zaměřila jsem se na svou vášeň, a to jsou kabelky. Byla jsem docela překvapená, kolik žen nosí padělané kabelky, a zamyslela jsem se…

fake

Slyšela jsem takovou hlášku, že každá správná žena by měla mít alespoň jednu Vuittonku. Chápu, že my ženy toužíme po trošce toho luxusu, jaký nabízí značky jako Burberry, Dior, Chanel, Prada apod., ale za každou cenu? Mně osobně se taky moc líbí kousky těchto módních ikon, ale jednoduše na ně nemám a nikdy by mě nenapadlo si pořídit fake, abych působila na okolí jako někdo, kdo si žije na vysoké noze, ač tomu tak není. Jasně, mohla bych si pořídit takový plagiát, který je těžko rozeznatelný od originálu, ale přijde mi to vážně s prominutím trapné.

Co je fake?

Jedním slovem padělek. Jedná se o napodobeniny různých světových značek, které seženete pod cenou, a vyrábějí se z nekvalitních materiálů.  

Co bych asi řekla třeba své kamarádce, kdyby se mě zeptala: „A ta je pravá?“. Lhát jí? To určitě ne, nebyl by pro mě problém přiznat, že je prostě „levá“, ale to bych pak působila jako ta, co touží být po něčem, co není, a ta představa se mi ani trošku nelíbí. Hlavně nevidím důvod, proč bych měla podporovat nelegální obchod s černým zbožím a podporovat tím osobu, která jediné, co umí, je parazitovat na věhlasném jménu značky, a kazit jim tak dobrou pověst, kterou dlouho budovali. Zvláště v dnešní době, kdy je módní průmysl zahlcen nespočtem firem, které nabízejí jiné krásné značkové kabelky za rozumné peníze.

Samozřejmě že jsou i takové ženy, které si náhražky nekupují pro zvyšování svého sebevědomí, ale prostě se jim kabelka, která má na sobě zrovna monogram LV, líbí a hodí se jim, navíc je za opravdu skvělou cenu, nebo prostě módní branži moc nerozumí a pořídily si „fejk“ nevědomky. Nechci, aby to vypadalo, že někoho odsuzuji, to bych si nedovolila, tohle je pouze jen můj úhel pohledu.

Vážně mě zarazil počet falešných „elvéček“, a to jsem poznala možná jen polovinu z nich.

Čtěte také:

 

Reklama