Příspěvek čtenářky Bohuše k dnešnímu tématu je sice krátký, zato velice drsný. Co všechno se o sobě dozvíte, když si přečtete příspěvky vašich dětí na Facebooku? Možná byste to raději nevěděli...

Musím říct, že při čtení příspěvku čtenářky Bohuše mi spadla brada.


Když jsem se od kamarádky dozvěděla, jak mě tituluje moje pubertální dcera mezi jejími „přáteli“ na facebooku, nevěřila jsem svým uším. Do té doby jsem ani netušila, že má založený účet na facebooku. A tak, abych uvěřila, jsem já, odpůrkyně facebooku byla nucena založit si účet. A teď už jsem uvěřila, nejen uším, ale i očím... těch domácích zvířat, jakými nás titulovala, bylo opravdu hodně, dalo by se říct, že celá farma. No dozvěděla jsem se i to, jak prý přes víkend kalili... a vodní dýmka prý chutnala božsky... rumíček se v krku rozplýval. Hmmmm, tak takové já mám neviňátko...???

Přišel manžel a žasl. Pak nastal výslech a samozřejmě zatloukala, zatloukala, zatloukala...! A tak jsem ji zase překvapila já, když jsem ji ukázala svůj facebook. Nastal mazec...!

Od té doby jsme začali počítač řešit... zabezpečení, rizika i to co tam naše děti dělají. Máme tři děti, dvě menší... takže řešit je opravdu co. Počítač a internet je skvělý pomocník, ale i nepřítel. Takže je třeba být neustále ve střehu.

Bohuša

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama