Milé dámy,

moje týdenní trápení se blíží ke konci!!! Dnes bude:

Plněný paprikový lusk s rýží, smažená jablka s vinným šodó.

250 g vepřového plecka, 233 g hovězí přední - to vše umelete.

Nebo jako já: jednoduše kupte polotovar čevapčiči (nemusíte se míchat a ochucovat s mletým masem) do vyčištěných paprik vmáčkněte 1-2 kousky čevapčiči, papriky rozložte na hlubší plech a zalijte tomatovým sosem s příchutí dle chuti. Dejte dusit. Očistěte jablka pokrájejte na kroužky cca 2 cm, z vajíčka a hl. mouky vyrobte v mixeru řidší těstíčko. Po upečení lusky vyndejte, sos podle potřeby dochuťte a ohřejte rýži (máte ji od středy v lednici, pamatujete?)
Nejprve servírujte hlavní chod a potom dokončete dezert. Kolečka jablek namáčejte do těstíčka a smažte ve větším množství rozpáleného oleje. (cílem je jen zlatá barva těstíčka!!! Tak hlavně rychle.) Do kotlíku dejte cukr, žloutek a bílé víno a za tepla vyšlehejte do vysoké pěny. Pěnu podávejte k jablkům zvlášť, každý si nandá podle chuti. Dětem raději pocukrovat a posypat skořicí!

Dobrá rada: Dětem nenuťte jist i lusk. Zdá se jim to zelené a odporné. Už ve školce jsem prý na argument učitelky-krmičky oponoval, že: "Vitamínci se úplně uvařili a umřeli." Sabotovat mne to naučil dědeček, kterému ta paprika lezla pod zubní protézu. Tak to vlastně bude: Dušené čevabčiči v tomatové omáčče s rýží od minula,..

A jejda! Zůstal nám bílek! Tak honem s ním do šejkru, nebo v nouzi mixeru, přidat štávu ze dvou citronů, lžici práškového cukru, 1 dl vodky a hrst ledu. Rozmixovat, podávat napěněné a v průsvitné noční košilce,…Pochopitelně Flip do skleniček, do košilky vy,...

Celková doba 32 minut. Ty teplý moučníky mi to kazí :o( Fotky jsou z Egypta.

 

To bych rád věděl, s čím si tam ti kluci hráli před vynálezem duté cihly. :o)

 

 

 

 Hezký den!

Reklama