Milé dámy,

vidím, že je lépe, když fotky dělá Radek a fotí špinavé děti.. :o) Přikládám další recept z rychlé kuchyně Vypelichaného F@una. Píšu rychlé kuchyně, ne zdravé nebo racionální... Až doklepeme tento projekt, který mi dere nervy, budou i chutnější recepty a možná i zdravější.. Jako například vepřová pečeně se zelím, knedlíky a sojovými klíčky... (minimálně 3 naklíčená zrna na 500 gr vepřové pečeně!!!)

Ale teď vážně už jen vážně:

Mexické Tacos s vepřovým masem sýrem.
Teplý jablečný závin se zmrzlinou

V supermarketu koupíme kukuřičné placky tacos, jako náplň použijeme krouhané čerstvé bíle zelí, rajčata, strouhaný tvrdý sýr a medailonky z vepřové panenky - osolené, opepřené a zprudka osmahnuté na oleji. Jako zálivku doporučuji bílý jogurt, do kterého zamícháme podle chuti taco koření.

Závin z listového těsta koupený jako hotový naporcujeme, ohřejeme v mikrovlnné troubě a přidáme kopeček vanilkové zmrzliny. Rozpusťte trochu čokolády a můžete "přes vařečku“ ozdobit tenkým proudem tekoucí pochoutky. Zručnější můžou příteli nebo manželovi čokoládou napsat i milostnou zprávu nebo například výhružku :o)

Celé mi to trvalo 14 minut. Teda bez psaní čokoládou :o)

Abyste nebyly ochuzené o fotky, přikládám jich pár z jiného soudku zelí.

Proč zelí? Protože potápěčské centrum na fotografiích vzniklo ve staré fabrice na kyselé zelí.

8 bazénů hlubokých 5 metrů dříve používaných k výrobě pochutiny využívají dnes potápěči celé Evropy pro výcvik a trénování. Centrum leží nedaleko Mnichova. Součástí areálu je sauna, fitcentrum, hotel a hlavně bar s okny vedoucími pod vodu.

Nechcete se s námi jet podívat pod vodu?

 

Reklama