sd

Novým trendům nepodléhá pouze módní svět, ale i ten kosmetický. Jelikož se léto pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, je ten pravý čas nahlédnout na to, jaké líčení nás bude provázet pochmurným podzimem. Jedno je jisté, letošní nečas bude hodně divoký a extravagantní.

sd
Foto: Shutterstock.com

Zatímco v letních dnech jsme zvyklé jen na minimum líčidel, s příchodem podzimu je tomu jinak. Začínáme používat mnohem více dekorativní kosmetiky, jako jsou například krycí make-upy, korektory, pudry a výraznější rtěnky.

ds

ds
Foto: Maybelline New York

Jaké budou kosmetické trendy pro podzim/zimu 2016/2017 nám prozradil vizážista a stylista Ivan Malejovský

  • Absolutním vrcholem letošního podzimu budou rozhodně černé linky. Zde bude platit, že čím více černé tím lépe. Nemusíte se tedy už bát, že byste to s černou přehnala. Můj tip je namalovat horní i spodní linku kajalovou tužkou, které má intenzivní barvu, a lehce rozmazat.
  • Některé ženy se bojí linek, protože je neumí perfektně vykreslit. Právě pro ně budu mít dobrou zprávu. Trend udává, že již nemusí být precizní, ale spíš nedokonalé. Když tedy někde ruka ujede, nebo se nechtěně rozmažou, je to v naprostém pořádku.
  • Pokud zvolíte tmavé líčení oči, zapomeňte na výrazné rtěnky, ač v podzimních kolekcích jich naleznete nepřeberné množství. Zvolte pouze lesk na rty či balzám. Tento look nám udává nejedna světová fashion show pro podzim/zimu 2016. Líčení evokuje 90. léta, která budou v módě.
  • To ale neznamená, že nejsou výrazné rty trendem, naopak. Jen je potřeba myslet na to, že pokud máme výrazně nalíčené oči, nesmíme to přehnat s rtěnkou. Pokud tedy zvolíme výraznou barvu rtů, nelíčíme pak skoro vůbec očí!
  • Pro podzimní líčení rtů, platí to samé, co u očí. Čím temnější barvu rtěnky zvolíte, tím lépe. Prim budou hrát tóny jako je bordó, fuchsiová až černá.

Vizážista Ivan Malejovský radí: Myslete na to, že tmavé rtěnky vyžadují notnou dávku zručnosti. Nejlépe je nalíčíte tak, že si konturovací tužkou nejprve obkreslíte tvar rtů a pak rtěnku. Tu následně otisknete do papírového ubrousku. Naneste ještě jednu vrstvu. Pro správný odstín a výdrž rtěnky, je dobrým fíglem před samotným líčením nanést trošičku lehkého make-upu.

  • Ač to může vypadat, že podzimní líčení je samý extrém, což je pravda, i ženy, které nemají rády výrazné líčení, si také přijdou na své. Nude líčení, které bylo hitem jara a léta se prolne i do nadcházející sezóny. Žádné složité líčeni očí a nánosy hutných make-upů a pudrů. Přirozenost bude považováno za jeden z perfektních make-upů podzimu.
  • Dokonale upravené obočí, to bude opět podmínkou dokonalého líčení.
  • Dalším trendem bude sametová, především porcelánová, pleť. Hladkou pleť získáte za pomoci vyhlazující podkladové báze a matujícího make-upu.
  • Příležitostné třpytky. Ano, slyšíte správně. Na očních víčkách a kolem očí jsou také trendem letošního podzimu. Třpytky krásně vyniknou i na nude líčení. Jen to s nimi moc nepřehánějte, ať nejste jako od kolotočů :-)

Ve fotogalerii níže naleznete nepostradatelné produkty pro nadcházející sezónu.

Čtěte také:

Reklama