Světoví designéři se zaměřují na mladé ženy a dívky, které jsou novým trendům přístupnější a nebojí se výrazných barev ani extravagantnějších střihů. I do nedávna konzervativní Češky postupně přicházejí novinkám na chuť a svůj šatník o ně rády rozšíří.

041760-podprsenka-cena-1149-Kc-vel.-70-90-B-K-121760-kalhotky-cena-489-Kc-mala-.jpg

Mladistvý a sexy vzhled

Důraz návrháři kladou zejména na mladistvý styl a rafinovanost. Modely, ač na první pohled mohou působit jednoduše, jsou velmi propracované a kombinují různé materiály. V tomto duchu je i nová kolekce Black Star největšího českého výrobce spodního prádla a plavek společnosti TIMO. Tato modelová řada je výsledkem spolupráce s mladými českými designérskými talenty.
„Kolekce je černá a odráží aktuální světové trendy. Je dívčí a zároveň zdůrazňuje ženskost,“ říká Terezie Trusinová, generální ředitelka společnosti TIMO a dodává: „Jde o extravagantní modely, ze kterých je cítit, že je tvořili mladí návrháři.“

Podprsenky musí dělat ňadrům přirozený tvar

Ač se Češky nebojí experimentovat, a naopak oceňují zajímavé detaily, jakými jsou krajky, průstřihy, perforovaný materiál či různé kombinace, tak v jednom mají jasno. Podprsenka jim musí hlavně sedět a dělat pěkný tvar ňader. Důraz přitom ženy kladou na přirozené zaoblení. Špičaté tvary připomínající éru Madonniných kostýmů ve videoklipech jsou dávno pryč. Další požadavek je na širokou škálu velikostí, tedy aby výrobce oblékl nejen majitelky košíčků A, ale i ty s D, E či dokonce H.
„Také ženy s většími prsy chtějí krásné prádlo, které je moderní a reflektuje módní trendy,“ potvrzuje Markéta Jiráčková a doplňuje: „Ještě před několika lety byla průměrná velikost, kterou jsme šili 75 B, nyní je to 85 E."

Do módy se vrací vyšší kalhotky

Zajímavým vývojem prochází také dolní díl. Ještě před pár lety vládla tanga. Ta jsou však dnes minulostí. Naopak velký návrat slaví kalhotky s vyšším pasem. Překvapivě jsou to mladé dívky a ženy, které jim dávají přednost. Důvod je přitom prostý, napomáhají k dokonalé postavě. Tvarují nejen pozadí, ale také bříško, kde schovají případné nedostatky. S tím pracují i návrháři a pouští se do rafinovaných detailů a jsou schopni vykouzlit kousky, které jsou nejen funkční, ale také sexy.