Děkujeme za další příklad, jak mučení, může být pěkné učení. Poslala nám ho čtenářka s nickem Evique

Narodila jsem se jako býk a svým rodičů od dětství předváděla, že se jim povedl opravdu extratvrdohlavý exemplář. Učila jsem se snadno a dobře, ale pokud mi něco nešlo, pak přišel totální zásek, blokace, prostě se mnou nikdo nehnul, ať už se jednalo o matematiku nebo lyžování.

Narodil se mi beran a mám to doma to i s úroky. Jsem vcelku dost trpělivá, ale pokud si můj syn postaví hlavu (někdy mám pocit, že si stojí na hlavě celý den!), uvrhá mě to do beznaděje a veškeré pedagogické pokusy padají do propasti marnosti.

Příklad první - jako nadšenému hokejistovi teoretikovi jsme mu zakoupili první cvičné brusle. S výrazem "běda vám, jestli mi to nepůjde" nakráčel na led, dvakrát upadl a už ho tam nikdo celou zimu nedostal.

Příklad druhý - od malička se hrozně rád koupal. Ve vaničce, v bazénku. Přišlo léto a my vyrazili k sousedům do bazénu. Jenže chlapec se rozhodl, že do vody nevleze (zřejmě proto, že zásadně nebude dělat to, co ostatní) a toto předsevzetí strikně dodržoval celé léto. Ve třicetistupňovém vedru jsme se ho celá rodina od dědečků po bratránky snažili nalákat do vody, jít příkladem, motivovat, vymýšlet velezábavné cákací hry, prostě nepovolil.

Je to muž pevného názoru a já se ale vůbec nemůžu divit, protože je prostě po mně. Pokud budete vědět o nějakém kurzu výchovy naprosto neoblomných a nepoddajných dětí, pošlete mi přihlášku:-)

Hezký den

Evique

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

O kurzu výchovy naprosto neoblomných dětí nic nevím, ale možná by pomohlo, kdybyste ho nechali být a úplně ho ignorovali. Pak bude muset on vyvinout snahu a udělat první vstřícný krok. Ale kdo z vás to vydrží déle, nevím.

Máte nějaký jiný nápad, milé ženy-in? Máte dokonce stejnou zkušenost a věděla byste si rady? Prozradíte nám svůj výchovný recept?

Jak se učíte se svými dětmi? Jde to snadno, nebo ztuha. Jsou také paličaté, zaťaté a neoblomné, nebo se rády a s chutí učí?

Napište nám o svých zkušenostech. Vzpoměňte si třeba na nějakou příhodu, nebo zajímavou historku na téma učení.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in

cena

Tento dárek máme připravený třeba právě pro vás, tak neváhejte a pište

Reklama