čokoládové chilli sušenky

Kombinace čokolády a chilli je silně návyková. Vyzkoušíte jednou a budete se těšit, až si upečete další. Kousnete do sušenky a necítíte nic než čokoládu a čokoládu. A potom to přijde. Lehce štiplavá chuť přesně té správné špetky chilli. Nebojte se s námi experimentovat.

U nás doma teď frčí sušenky. Baví mě vymýšlet nové a nové kombinace a zkoušet osvědčené recepty od kamarádek a z internetu. Vznikají opravdu povedené kousky a domácí křupavá kolečka jsou určitě lepší než jakékoliv sušenky z obchodu.

Po tradičních a máslem vonících máslových, jsem pekla skvělé čokoládové s chilli. Vymýšlela jsem je k ochuceným kávám, do kterých se dává právě špetka hotového koření s chilli. Myslím, že se povedly a všem chutnají. A dnes si je můžete vyzkoušet i vy.

Suroviny

  • 1/3 kostky změklého másla (cca 80 - 85 g)
  • 120 - 140 g polohrubé mouky
  • 50 g kvalitního kakaa
  • 1/2 lžičky jedlé sody
  • 1 lžička chilli s mořskou solí (mlýnek Kotányi)
  • 100 g nasekané čokolády s vysokým obsahem kakaa
  • 150 g třtinového cukru
  • 1 vejce

čokoládové chilli sušenky

Postup

Čokoládu nasekejte. Když se příliš nebudete snažit, tak budou některé kousky větší a jiné menší. A tak je to právě ideální. Tak se moc nesnažte :-)

V míse promíchejte mouku s kakaem a sodou. Přidejte chilli koření s mořskou solí. Používám mlýnek od Kotány a namelu si chilli spíš na hrubo.

Vejce vyšlehejte s cukrem do hladké světlé pěny a poté přidejte máslo. Do této směsi vmíchejte sypkou část surovin a nasekanou čokoládu.

Rukama nebo vařečkou umíchejte čokoládovou hmotu, kterou dejte minimálně na dvě hodiny do lednice.

Vyndejte z lednice a odlupujte kousky těsta, velké asi jako pingpongový míček. Z těchto kousků v dlani uválejte kouli, kterou rozplácněte na placku tlustou asi půl centimetru. Placky dávejte na plech vyložený pečicím papírem.

Pečte v troubě předehřáté na 180 °C, zhruba 10 až 12 minut.

Nechejte vychladnout na mřížce. Můžete poměrně dlouho skladovat. Ale věřte, že se po nich jen zapráší.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama