Časy, kdy jste pro každou druhou kutilskou práci potřebovali kladivo a hřebíky, jsou pryč. Doba pokročila a v dílnách i dílničkách vládnou stále častěji tzv. montážní lepidla. A jedno je mezi nimi opravdovým rychlíkem: Pattex ONE FOR ALL Express.

PattexPattex

Všechna moderní montážní lepidla mají jedno společné: usnadňují vám práci, šetří vrtání, následný úklid a stávají se zárukou dobře odvedené práce. Jsou stále výkonnější, ta nejlepší mezi montážními lepidly dokážou v současné době udržet až 50 kg/cm²! Všechna potřebují 24 hodin k vytvrzení, poté je možné spoj zatížit. Ale Pattex ONE FOR ALL Express drží mnohem dříve – lepený spoj je pevný již po neuvěřitelných 3 hodinách!!! (záleží na lepeném materiálu a prostředí)

Rychlostí nadané lepidlo

PattexPattex

Toto lepidlo velmi rychle vytváří pružný, ale pevný spoj, který první zatížení snese již po 20 minutách. (v závislosti na lepeném povrchu). Po zmíněných 3 hodinách je pak již Pattex ONE FOR ALL Express vytvrzený, což může zabránit nejedné nehodě s předčasným zatížením lepeného předmětu. Když například lepíte s tímto lepidlem kuchyňskou desku a v kuchyni se najednou objeví někdo, kdo o vaší práci nevěděl, o desku se opře… co by se stalo za normálních okolností? Museli byste začínat znovu. S Pattex ONE FOR ALL Express už po 20 minutách můžete s lepenými předměty manipulovat a po třech hodinách, když třeba na desku sedne nepoučitelné dítě, vše zůstane, Pattexkde má. Jen u obzvlášť těžkých předmětů a předmětů podléhajících pnutí se doporučuje spoj na 24 hodin zafixovat. Jinak máte po třech hodinách hotovo.

Domů i ven, na lepení i těsnění

Na lepidlu Pattex ONE FOR ALL Express oceníte také fakt, že se hodí do interiéru i exteriéru. Nevadí mu ani vlhkost, resp. vlhké povrchy. Po aplikaci a vytvrdnutí se nepropadá, svou práci tedy nemusíte opakovat ani opravovat. A když vytvrdne, lze jej přetřít barvou nebo brousit. Aplikace je při tom jednoduchá. Vezmete například zmíněnou kuchyňskou desku. Lepený povrch očistíte, zbavíte prachu a nečistot stejně jako případné mastnoty. Jsme přece jen v kuchyni a pokud desku měníte, může být povrch pod tou starou mastnější. Vlhkost nevadí. Je-li povrch po odstranění předchozí kuchyňské desky hrubý, doporučuje se jej zbrousit. Pak jen odříznete vršek kartuše, našroubujete plastovou špičku, vložíte kartuši do pistole a nanesete lepidlo na jeden z lepených povrchů. Lepidlo nanášejte v bodech nebo pásech. Oba lepené díly k sobě pevně přitiskněte, a potřebujete-li, spoj korigujte. Případné vyteklé lepidlo odstraňte ihned suchým hadříkem. Po vytvrzení už na Pattex ONE FOR ALL Express žádná rozpouštědla neplatí. Očistěte kartuši, zašroubujte. A máte hotovo. Krásná express práce!

 

Více na www.pattex.cz

Reklama