shutterstock-197428343.jpg
Foto: Shutterstock

Fides Baldesberger, generální ředitelka společnosti Rubis Tweezers, která vyrábí pinzety na trhání chloupků, vysvětluje, že jsou na těle některá místa, kde bychom si chloupky nikdy vytrhávat neměli. Zónou číslo jedna je podle jejích slov nos. „Nikdy si nevytrhávejte chloupky v nose. Chloupky v nose jsou od toho, aby zabránily infekci a bakteriím,“ vysvětluje a dodává, že je to navíc neskutečně bolestivé. Pokud se obáváte, že vám mohou chloupky růst ven z nosních dírek, je nejjednodušší je zastřihnout nůžkami.

Dále varuje před trháním chloupků z pigmentových skvrn. Může to způsobit zánět a infekci. Ze stejného důvodu by se neměly trhat zarostlé chloupky. Může to vést ke zjizvení. Místo toho radí použít páru, horkou koupel či peeling. „Když se konec chloupku konečně dostane přes kůži ven, můžete použít čistou špičatou pinzetu a chloupek poté vytáhnout,“ dodává.

shutterstock-1748886593.jpg
Foto: Shutterstock

Další oblasti, kde byste si měli trhání chlupů rozmyslet, jsou oblasti kolem bradavek, oblasti bikin a podpaží. Kůže je v těchto oblastech velmi citlivá a může snadno dojít k jejímu podráždění a zjizvení.

Nakonec Fides Baldesberger varuje i před vytrháváním chloupků z hnisavých pupínků, které se kolem nich mohou tvořit. Často se může jednat o menší typ infekce známý jako folikulitida. „Vytrhnutí chloupku může infekci zhoršit zavlečením bakterií do postižené oblasti,“ říká.

Zdroje: Techno Trenz, The Scottish Sun