641d95b2b63d4seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Expertka na make-up Saffron Hughes se podělila o rady, jak zakrýt či přecházet skvrnám a znaménkám na obličeji.

Zakryjte skvrny broskvovou rtěnkou
Když člověk stárne, pigmentace kůže se začne měnit, což někdy vede k tmavším oblastem a skvrnám na obličeji. Saffron radí, abyste si nejprve připravili pleť vhodným primerem ještě před tím, než budete nanášet make-up. K zakrytí skvrn a tmavých fleků si potom vezměte rtěnku v broskvové barvě. Pozor, musí to být matná rtěnka, která neobsahuje třpytky ani žádný lesk. Rtěnku vklepejte pomocí prstů do pleti. Vtlačením se krásně dostane do pórů a splyne s pletí.

Broskvová a oranžová barva rtěnky by měla neutralizovat barvy a skvrny by tak měly jít lépe zakrýt než samotným korektorem. Nakonec naneste make-up tak, jak jste zvyklí. Ten už by měl ladit s barvou vaší pleti. V místech, kam jste nanášeli rtěnku, se snažte make-up jen lehce vklepat, v žádném případě ho silou nerozmazávejte, mohli byste si vytvořit nevzhledné flíčky, což by zapříčinilo rozdílné barvy jak make-upu, tak rtěnky.

shutterstock-1247664046.jpg
Foto: Shutterstock

Hyperpigmentace jako taková není škodlivá, ale je nevzhledná a všichni se jí chceme zbavit. Můžete jí předcházet! Nezapomeňte na každodenní používání vysoké ochrany před sluníčkem, v pozdějším věku tomuto kroku poděkujete. Dále pomůže zařadit do pleťové rutiny přípravky s retinolem a nebojte se je použít i v mladším věku. Prevence se vyplácí a nebudete muset pak řešit, jak hyperpigmentaci zakrýt, případně odstranit.

Zdroj: Express, Saffron Hughes