Dalším příspěvkem nás pobavila čtenářka s nickem Heligona a my jí moc děkujeme. Ta se barevně vyřádila na svých vlasech. Jak to dopadlo, se dočtete v této novince?

Krásný barevný den.

Konečně je tady pořádné jaro - no spíš už léto a barev je všude kolem spousta. Po tom šedivém období posledních pár dní skvělá vzpruha. A tak jsem dnes zavzpomínala na moje experimentování s barvami vlasů.

Od mala se mi hrozně líbily různé barevné doplňky, sponečky, gumičky, hřebínky a podobné serepetičky, kterých jsem mívala plnou hlavu. Na základce v hodinách ručních prací jsem místo pletení, háčkování nebo šití pilně pracovala na svém účesu. Nutno říct, že s pochopením učitelek se to příliš nesetkávalo. I tehdy velmi oblíbené náramky přátelství byly brány s přimhouřením obou očí. Já jsem však stále sveřepě naplétala pracovní pomůcky do vlasů. Z hlavy se mi tehdy plazili hadi vytvoření z různých materiálů a já si připadala jako hvězda.

O něco později se objevily na scéně barevné řasenky do vlasů. Moje hlava začala zářit všemi barvami. Modré, zelené, žluté a červené proužky, vyřádila jsem se dobře. Jen škoda, že to vydrželo maximálně pár hodin a když jsem si párkrát prohrábla vlasy, vypadala jsem jak po hodině výtvarky.

Jaká byla moje radost, když jsem dorostla do let, kdy už nebylo nic strašného mít nabarvenou hlavu. A tehdy jsem poprvé přišla domů s hlavou jasně fialovou. Világoš z toho byl obrovský, ale co mohli dělat. Jako tmavovláska jsem moc prostoru k rozletu neměla, tak jsem brzy sáhla po odbarvovači. Blonďaté proužky domácí výroby tedy nebyly moc to pravé. Tak jsem rychlostí blesku přešla k červené. Ta se mi vymyla do "krásné" jasně oranžové. To už jsem se na to nemohla dívat a přerazila to černou s modrými odlesky. S černou střídavě s černomodrou a černofialovou jsem vydržela až do doby, než jsem se nechala ostříhat na ježka a postupně se navrátila ke své původní barvě.

Právě minulý týden se kruh uzavřel a nechala jsem si udělat profesionální vybarvení do fialova s červenými proužky podle nejnovější módy na kadeřnickém semináři účesových novinek. Fialová barva mě tedy provází od začátku až do dnes a po všech experimentech jak v barvě vlasů, tak i oblečení a bot jsem opět zpátky u této mé nejoblíbenější barvy.

Heligona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Fialová je mystická a duchovní barva.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také svoji životní barvu? Nebo to střídáte? Napište nám na dnešní barevné téma.

redakce@zena-in.cz

Soutěž: další barvu najdete v tomto příspěvku

 

Reklama