Loňské Vánoce byly úplně jiné než ty předchozí. Doma padlo rozhodnutí, že se vyhneme největšímu vánočnímu shonu i tomu odpornému, lezavému počasí (Vánoce na sněhu stejně být neměly a nebyly) a 15. prosince jsme sedli do letadla a odletěli směr Guatemala. Samozřejmě člověk postrádá ujídání cukroví, bramborový salát a rodinu, která se vždy sejde, na druhou stranu, strávit Vánoce na jiném kontinentě je tak obrovský zážitek, že to za to prostě stojí.

Vánoční detektivka - indicie: Moskva

Na Štědrý den jsme byli ve státečku Belize, kdy jsme z takového malého, téměř opuštěného ostrůvku přepluli na pevninu. Chtěli jsme se ještě autobusem přesunout do dalšího města poblíž, ale veřejná doprava příliš nefungovala. Jsou přece vánoční svátky! A tak jsme zůstali v Dangrize, přístavním městečku plném potomků afrických otroků a anglických pirátů, kde již odpoledne byli všichni veselí za pomoci místní pálenky (taky jsem si dali – brrrr…) a příjemných karibských rytmů nahlas pouštěných z magneťáků.

Jediní, kdo pracovali a snažili se, byli Číňané. Tak jsme si v jedné čínské restauraci koupili smažené nudle a s lahví litrové Fanty (příchuť Fruit Punch) si šli sednout na pláž. Byla tma, teplo, vlny šplouchaly a my mysleli na naše rodiče doma, i když ti už tou dobou zřejmě spali.  Sice jsme v dobré vůli chtěli zajít na půlnoční mši, ale únava nás zmohla, a tak jsme si šli kolem osmé hodiny také lehnout.Musím říct, že mě nejvíc fascinovala vánoční výzdoba. Ono, když je venku 30 °C a kolem vás nazdobené stromečky (některé přestříkané bílým sprejem – všechny samozřejmě umělé) a u každého baráku stojí nafukovací Santa Claus se stádem sobů či polystyrenový sněhulák, je to docela legrace.

Ale líbilo se nám to natolik, že letos opět balíme batoh a vyrážíme hodně daleko :o))

Feliz Navidad!

 

 

 

 

 

Foto:
1) Tobacoo Caye, „náš ostrůvek“, z kterého jsme na Štědrý den odjeli. Už nás to tam nebavilo :o))
2) Vánoce, Vánoce přicházejí…

Škoda, že se naše čtenářka nepodepsala nickem, proto jí nemůžeme přidělit body do Velké vánoční soutěže. Za příspěvek děkujeme!

Reklama