Nechcete sedět v neděli večer u televize? Výborně! Máme pro vás skvělý tip, jak ho prožít lépe. Při návštěvě jedinečného vystoupení, při kterém budete mít možnost vidět nádherně provedené exotické tance navíc ještě spojíte příjemné s užitečným. Domů si totiž nebudete odnášet jen úžasný a nezapomenutelný zážitek, ale také dobrý pocit, že jste pomohli lidem, kteří to v současné době tolik potřebují...

 

V neděli 27. února 2005 od 19.00 hodin se totiž v Městské knihovně v Praze koná charitativní akce TANEC PRO ASII - večer plný exotických tanců. V jeho průběhu se skutečně máte na co těšit.

 

Více než dvouhodinový program zahájí tanečnice indonéských  a balijských  tanců, následovat budou  indické hudební motivy v podání Ládi Broma (sitar) a Miloše Vacíka (ghatam).

Známá taneční pedagožka a choreografka Ivana Hessová se svou dcerou Anežkou představí půvabný  severoindický chrámový tanec kathak.

Skupina Peňa Flamenca vám zrychlí tep svým ohnivým flamencem inspirovaným tanci jihošpanělské Andalusie.


Brazilské samby zahraje formace Tam Tam Batucada. Příznivce  jihoamerických rytmů  potěší i ukázka tradičního tanečního umění Peru – zatančí Veronika Drozen Nieva a Boris Barreto s hudebním doprovodem  Sol del Peru (Petr Vrba, Marcelo Thomson, Jiří Sokolov).


Tanečnice a choreografka Jana Baudisová a její  skupina Rása (Jitka Kudláčková, Simona Hankeová, Iveta Nykodýmová, Eva Rajlichová) předvedou  současný styl orientálního tance. Závěr večera bude symbolicky uzavírat Mantra vítěze nad smrtí – v provedení skupiny Sangam.

 

Večerem vás bude provázet Zora Jandová, režie se ujal Pavel Linhart.


Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář, celý výtěžek ze vstupného bude předán společnosti Člověk v tísni na konto SOS Srí Lanka.

 

 

 

Reklama