Kniha Pohádky z jiných světů byla sesbírána v různých koutech naší planety. Najdete v ní pohádky, které si vyprávějí děti například v Keni či Guatemale.

V pražském klubu Aventin proběhne koncert Ivána Gutiérreze, skupiny Ziriab a Nsongo Malamu. Koncert začne v osm hodin večer a koná se u příležitosti křtu a autogramiády knihy Pohádky z jiných světů, které proběhnou před koncertem. V prostorách Aventinu proběhne i výstava originálních ilustrací z knihy. Akce proběhne v úterý 7. října.

„Pohádky z jiných světů vznikly díky spolupráci řady osobností českého literárního, výtvarného a hereckého světa,“ řekla nám Lejla Abbasová. Texty lidových pohádek upravovali například scénárista Petr Jarchovský nebo básník, prozaik a písničkář Jiří Dědeček. Ilustrovali je pak výtvarníci Tomáš Císařovský, Jiří Votruba, Pavel Růt a Milada Gabrielová, úvod k pohádkám patří dramatičce a spisovatelce Daniele Fischerové.

Součástí knihy je CD se zvukovou podobou pohádek, která vznikla ve studiu Pavla Balcara pod vedením šéfrežisérky Českého rozhlasu Hany Kofránkové. Svůj hlas pohádkám propůjčili herečky a herci, kteří dlouhodobě spolupracují s o. s. Múzy dětem: Vladimír Javorský, Ljuba Krbová, Lenka Krobotová, Milena Steimasslová, Dagmar Syslová, Bořivoj Navrátil, Petr Pochop, Jan Potměšil, Antonín Procházka, Josef Somr, Ivan Trojan, Jan Vlasák a Miroslav Zahálka. Knihu vydává nakladatelství Galén.

„Výtěžek z prodeje knihy,“ dodává Lejla, „bude v rámci Projektu Medela beze zbytku rozdělen mezi aktivity pomáhající ohroženým dětem a jejich rodičům v České republice, Guatemale, Čečensku a v Keni.“

Organizece a projekty, které podpoří Medela:
Život na nečisto (www.muzydetem.cz), Guatelama - projekt Asociace Ixchel ve spolupráci s nadačním fondem Inka (www.peru.cz/inka), Čečensko - Berkat o.s. – Praktický Rodinný Institut Eva-PRIE (www.berkat.cz) a Keňa -projekt Tuum - NGO Shade ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou universitou v Brně.

Související články:
Medela Lejly Abbasové pokračuje
Lejla Abbasová: Partnera mi mohou každý den zastřelit
Vladimír Javorský: Sny nemám, jen štěstí
VIP rozhovory
Neštěstí, které pomohlo

Reklama