Není již neobvyklé, že s námi v domácnostech žijí nejen nejběžnější chlupáči, jako jsou psi a kočky, do našich rodin si našly cestu také exotičtější druhy zvířat s lesklou, šupinkatou kůží. Drobní i větší hadi, malé ještěrky, leguáni, pestrobarevní chameleoni nebo želvy vyžadují teplejší klima spolu s přiměřenou vlhkostí tak, aby terárium co nejvěrněji připomínalo jejich přirozené prostředí. Minerální, čistě přírodní materiál bez přidaných chemických látek Vermikulit Chovatelství od společnosti GRENA je výborným tepelným izolantem a dokonalým absorbentem vlhkosti, který zajistí nejen vhodné podmínky pro bezproblémový chov těchto teplomilných zvířat, ale také ideální inkubační substrát pro jejich úspěšné rozmnožování. Navíc poslouží i jako přírodní stelivo pro drobnější hlodavé chlupáče. Více na www.grena.cz.

Vermikulit Chovatelství

Vermikulit Chovatelství – přírodní materiál pro vytvoření přirozeného prostředí

Vermikulit ChovatelstvíVermikulit je nerost - komplex magnesia, hliníku a železitého silikátu, obsahuje mikročástice hořčíku, manganu, mědi, vápníku, křemíku a dalších minerálních látek a stopových prvků. Tento přírodní materiál prochází exfoliací - tepelným zpracováním při velmi vysoké teplotě, díky kterému je zcela sterilníčistý, bez vůně či zápachu a s vysokou absorpční schopností, která zamezuje vzniku plísní. Díky své porézní struktuře na sebe vermikulit váže velké množství vody a udržuje okolní prostředí dostatečně vlhké, aniž by ho zamokřil. Střední zrnitost a vzdušnost materiálu zaručí ideální podmínky pro tepelnou izolaci a potřebnou hydrataci terária, ať už chováte hady, ještěrky, želvy, nebo se klecí prohání neposední křečci. Po předešlém namočení ve vodě se dokonce hodí také jako velmi spolehlivý podklad pro akvárium, protože je bez zápachu a účinně odolává plísním.

 

Je třeba mít na paměti, že vermikulit jako chovný substrát do terárií velmi dobře absorbuje a neuvolňuje vlhkost, proto mohou zvířata na něm chovaná velmi snadno dehydratovat, čemuž je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

 

Vychovejte si malá háďata a ještěry

Vermikulit ChovatelstvíVermikulit Chovatelství je určen nejen pro chov plazů v teráriích, výborně slouží především pro jejich rozmnožování jako inkubační substrát. Vejce nesmí přijít do přímého kontaktu s vodou - i jen malá kapička vody totiž může zabránit vývoji zárodku. Porézní schopnost vermikulitu pojmout velké množství vody a její následné postupné odpařování zajistí, že o vejce bude po celou dobu inkubace výborně postaráno. Vermikulit zadržuje vodu uvnitř, na povrchu je suchý, nedochází tak k přemokření snůšky vajec a líheň bývá velmi úspěšná.

 

Jak vejce k inkubaci správně připravit?

 

Dostatečné množství substrátu nasypte do vhodné inkubační misky a zalijte vodou. Vermikulit vodu okamžitě nasaje, případné přebytky vylijte. Vajíčka velmi opatrně vložte do misky s navlhčeným substrátem a zahrňte je do poloviny jejich objemu. Takto připravené vložte do inkubátoru a pravidelně kontrolujte, v případě vysušení vermikulitu opět dolijte vodu, avšak velmi opatrně, aby ani kapička nedopadla přímo na vejce. 

 

Stelivo pro drobné chlupáče

Vermikulit chovatelství oceníte ale i v případě, že s vámi domácnost sdílí teplokrevní chlupáči, jako jsou křečci, morčata, myšky či potkani, činčily, fretky a jiní drobní mazlíčci. Protože je vermikulit perfektním absorbentem vlhkosti, osvědčil se jako příměs do steliva nebo i jakosamotné stelivo, čímž hlodavcům chovaným v klecích a teráriích zajistí příjemné, pohodlné a suché prostředí.

Vermikulit Chovatelství

 

Dlouhodobě podporujeme ZOO Praha!

Na našem vermikulitu se vesele vyhřívají a množí plazi v pražské ZOO :)

Zoo

Vermikulit Chovatelství…

Vermikulit Chovatelství…je vyroben v České republice společností GRENA, a.s., která jej expanduje. GRENA jako jediný výrobce v ČR dodává vermikulit v pevném plastovém balení, díky čemuž je předejito deformaci obsahu během přepravy i skladování. Je tak docíleno zachování nejlepšího stavu substrátu pro jeho maximální vzdušnost a izolační vlastnosti. Navíc praktické uzavíratelné balení umožní pohodlné dávkování a uchování vermikulitu v čistotě a suchu pro další použití.

Balení: 10 l

Cena: 217,80 Kč vč. DPH/balení

Zrnitost: střední (0 – 5 mm)

Reklama