Vyrážíte-li za sluncem, zkuste svou pleť na intenzivní slunění raději připravit už před odletem. Nebojte se například občasné návštěvy kvalitního solária, protože si díky němu vytvoříte na pokožce lehký základ. Stejně tak můžete zhruba měsíc dopředu začít s užíváním doplňku stravy Beta-karotenu. Před cestou do teplých krajin naopak vynechte veškerá laserová ošetření pleti. Vaše pokožka by se po nich stala vůči slunci ještě citlivější a mohlo by dojít k nežádoucí reakci.
 
Pro samotnou cestu letadlem zvolte jen minimum líčidel. Osvědčí se vám například lehký BB krém a výživný balzám na rty. Dále si na palubu letadla vezměte odličovací navlhčené ubrousky, pomocí kterých pleť během letu odlíčíte a zároveň ji příjemně osvěžíte. Kromě toho si můžete do příručního zavazadla přibalit i malou termální vodu ve spreji (prodává se ve velikosti 50 ml) a pleť s ní během letu zhydratovat a 5a746194cd7beobrazek.jpgosvěžit zároveň. Nakonec nezapomeňte ani na kapky do očí, protože klimatizace v letadle značně vysuší nejen vaši pleť a rty, ale také oči.
 
V exotických destinacích bývá sluneční kosmetika velmi drahá. Už doma si proto do kufru přibalte také dostatek krémů či ochranných emulzí ve spreji s vysokým SPF 50, která zajistí pokožce dostatečnou ochranu před škodlivým UVA i UVB zářením. Máte-li problematickou pleť a bez make-upu proto nevydržíte ani na pláži, pořiďte si make-up Heliocare Comp SPF 50 Oil Free. Je k dostání ve 3 různých odstínech, hodí se pro všechny typy pleti včetně té citlivé i pro všechny fototypy. Make-up Heliocare Comp SPF 50 Oil Free zakryje všechny nedokonalosti vaší pleti a zároveň zabrání jejímu předčasnému stárnutí, které vyvolává delší pobyt na sluníčku.
 
Kromě make-upu můžete vyzkoušet také krém se stejně vysokou sluneční ochranou, zato mnohem lehčí konzistencí – lehký tónovací krém Heliocare color gelcream SPF 50. I ten seženete ve třech odstínech, a to light, fair nebo brown.
 
5a7461672661fobrazek.jpgŽe si na žádné krycí manévry nepotrpíte a své pleti chcete dát od všech líčidel konečně na pár dní či týdnů pauzu? Potom aplikujte na pokožku celého těla i na svůj obličej před odchodem na pláž pouze ochranný krém Heliocare advanced cream SPF 50. Abyste se nemusela bát, že jste se krémem na některých místech zapomněla dostatečně namazat, užívejte zároveň kapsle Heliocare Ultra-D. Jednu kapsli si dejte každé ráno před sluněním, pak se namažte krémem s SPF 50, jehož aplikaci během dne několikrát opakujte, a spálení se určitě bát nemusíte. Naopak. Z dovolené si přivezete nejen spoustu zážitků, ale také krásně dobronzova opálenou pokožku.

Více informací najdete na www.heliocare.cz.

Chtěla byste sluneční kosmetiku Heliocare vyhrát? Zkuste své štěstí v soutěži ZDE (klikni)!